TFF Başkanı Özgener, Bursa Atatürk Stadı’nda İncelemelerde Bulundu

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, Bursaspor’un maçlarını oynayacağı Atatürk Stadı’ndaki yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Özgener, Milli Takımlardan sorumlu TFF Yönetim Kurulu üyesi Levent Kızıl, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile birlikte stattaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Zemin, tribünler, koltuklar, yeni açılan giriş-çıkış kapıları, güvenlik önlemleri ve basın tribünü hakkında bilgi alan TFF Başkan Özgener, stadın yeni sezona yetişecek olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti. 

  

CENAZE NAMAZINDAN SONRA STATTA İNCELEME 

TFF Başkanı Mahmut Özgener, statta yaptığı incelemenin ardından basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, yapılan çalışmaları görünce mutlu olduğunu belirterek, “Bursa’ya TFF Yönetim Kurulu Üyemiz Yunus Egemenoğlu’nun ağabeyi Erol Egemenoğlu’nun cenaze namazına katılmak için geldim. Kardeşimize ve ailesine bir kez daha başsağlığı dilemek istiyorum, sabır ve kuvvet diliyorum. Allah başka acı yaşatmasın.” dedi. 

Bursa’ya geldiği için Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’nın stadı göstermek istediğini anlatan Başkan Özgener, “Bu stada gelip de yapılanları görüp etkilenmemek mümkün değil, Geçen hafta UEFA heyeti ve federasyonumuzun stadyum güvenlik müdürümüzün de bir ziyareti oldu. Bana gelen raporda UEFA heyetinin de iyi, güzel ve eksiksiz bulduğu iletildi. UEFA’lıların ne demek istediklerini bu gün buraya gelip ben kendi gözlerimle daha net bir şekilde gördüm. Bu kadar kısa sürede bu stadı bu hale getirmek ve eksiklerini gidermek büyük bir iş, büyük bir başarı. Sayın başkana ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

Şampiyon Bursaspor’a da böyle bir stadın yakışacağına dikkat çeken Özgener, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu stat aynı zamanda Milli takımımızın da zaman zaman çok önemli maçlarda kullandığı bir stat. Dolayısı ile bu stadın daha iyi hale gelmesi, kapasitesinin artması, zemininun iyişleştiriylmesi, ışıklandırılmasının daha iyi hale gelmesi, en önemlisi ise tirübün kapasitesinin artması, çünkü Bursa’da milli maç oynamamızın en önemli sebeplerinden biri, Bursa’nın inanılmaz taraftarı, milli takımımıza burada oynadığı her maçta inanılmaz derecede fair-play içinde destek verdi. Bu stadı bu halde görmek bizi son derece memnun etti.” 

Stadın sezon başına yetişip yetişmemesi konusunda önceleri bazı endişelerinin bulunduğuna işaret eden Mahmut Özgener, “Demek ki işler doğu ve süratle yapıldığında hem güzel oluyor, hem de zamanında yetişiyor. Ayrıca biz federasyon olarak bu stadın iyileştirme aşamasında çok öneli maddi destekte bulunduk. Bunun karşılığınıda yapılan işi görünce hem bu desteği vermekle ne kadar haklı olduğumuzu gördüm, hem de desteğin karşılığını bu kadar güzel şekilde almaktan mutluluk duydum. Herkese teşekkür ediyorum, inşallah yeni sezonda bu stat Bursaspor’a beklediğe başarıları tekrar getirir.” temenniside bulundu. 

  

“2010 DÜNYA KUPSINA GİDEMEMENİN ÜZÜNTÜSÜNÜ HALA YAŞIYORUZ” 

Romanya ile yapılacak olan milli maçla ilgili soruya ise Mahmut Özgener, şöyle yanıtladı: “Tabi ki bu hafta Türk futbolu için önemli bir hafta. İki açıdan, birincisi Süper Lig yeniden başlıyor, futbolu herkesin özlediğini ve büyük özlem duyduğuna inanıyorum. İkincisi ligimizle beraber milli heyecanda başlıyor. Çok önemli bir sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz. 2010 Dünya Kupasına gidememenin üzüntüsünü hala yaşıyoruz. Bu üzüntüyü yaşarken, 2012’ye gitme hedefinin ne kadar sorumluluğumuzu artırdığınıda biliyoruz. Romanya mili maçının ardından 2012 eleme maçları başlıyor. Bu grup maçlarının hepsinin birbirinden ayırt etmememiz gerekiyor. Hepsi önemli, inşallah milli takım içinde Romanya maçı iyi bir başlangıç olur ve 2012 maçları istedeğimiz düzeyde geçer. İnşallah özlediğimiz Avrupa Şampiyonasına tekrar katılırız. Aynı temenniyi süper lig içinde diliyorum.” 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.