Thunberg’den , Trump’a Yanıt Geldi

İklim değişikliklerine karşı harekete geçemesi ve konuşmalarıyla dünyada yankı uyandıran Greta Thunberg, ABD Başkanı Trump’ın sözlerine yanıt verdi.

Donald Trump, sosyal medya hesabından Thunberg için sakin olmasını ve öfke kontrolü üzerinde çalışmasını söylemişti. Ardından “arkadaşıyla eski bir moda filme gitmesi gerektiğini” eklemişti.

Tıme’ın ‘yılın kişisi’ olarak seçtiği Greta Thunberg, sosyal medya üzerinden Twitter hesabındaki biyografi kısmını değiştirerek kendini şu şekilde tanımladı;

“Öfke kontrolü sorunu üzerinde çalışan bir genç. Şu anda sakinleşiyor ve arkadaşıyla eski moda, iyi bir film izliyor.”

Eylül ayında ise Trump, kendi kuşağını hayal kırıklığına uğrattığı için dünya liderlerine “onları asla affetmeyeceğini” söyleyen Greta’yla aynı etkinliğe katılmış, o dönemde Trump şu tweet’i atmıştı;

“Parlak ve harika bir geleceği dört gözle bekleyen mutlu ve genç bir kıza benziyor. Bunu görmek çok güzel.”

Bunun üzerine Greta profildeki bilgisini, “Parlak ve harika bir geleceği dört gözle bekleyen çok mutlu bir genç kız” şeklinde değiştirmişti.

Greta’ya otizmin bir çeşidi olan Asperger Sendromu teşhisi konmuştu. Tanımlanan bu sendrom ise bireyin sosyal ve duygusal davranışlarla ilişkisini ve iletişimini etkiliyor.

Greta ağustosta Twitter’da şu şekilde paylaşımda bulunmuştu;

“Sizden nefret edenler görünüşünüzle ve farklılıklarınızla uğraştığında, yapacak başka bir şeyleri kalmamış demektir. İşte o zaman kazanmaya başladığınızı anlarsınız. Aspergerliyim, bu bazen normalden biraz farklı olduğum anlamına geliyor. Ve uygun koşullar sağlandığında farklı olmak, bir süper güç!”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.