Toni Schumacher-Engelli Öğrenciler Yararına Düzenlediği Turnuvadan 2 bin 670 Euro Gelir Elde Etti

ANTALYAAlman milli takımı ve Fenerbahçe’nin eski kalecisi Toni Schumacher, Antalya’nın Manavgat ilçesi Titreyengöl’de zihinsel engelli öğrenciler yararına futbol turnuvası düzenledi. Turnuvada elde edilen 2 bin 670 euro’luk gelir, Manavgat Dr. Hüseyin Vural İlköğretim ve İşokulu (Engelliler Okulu)’na bağışlandı. 56 yaşındaki eski Alman kalecinin düzenlediği ‘Beach Football’ turnuvasına turistler de yoğun ilgi gösterdi. Turnuvada değişik yaş ve kategorilerde 6 takım müsabaka yaptı. Schumacher, gelir çekini okul müdürü Mustafa Kuban’a verilmesi için yetkililere teslim etti. Schumacher’i eşi Yasmin, 7 yaşındaki kızı Perla ve oğlu Oliver da yalnız barakmadı.

Turnuva sonunda müsabakaya katılan sporculara katılım belgesi veren Schumacher, ardından Dr. Hüseyin Vural İlköğretim okulu öğrencileriyle hatıra foğtoğrafı çektirdi.

Schumacher, 2009 Yılı Engelli Jimlastik Şampiyonası’nda Türkiye birincisi olan Büşra Ateş’i kucağına aldı ve ‘şampiyon’ diyerek sevdikten sonra yanaklarından öptü. Engelli insanların sorunlarının çözümünde toplumsal duyarlılık gösterilmesi gerektiğini belirten Schumacher, her sağlıklı insanın da herhangi bir kaza sonrası engelli olabileceğini hatırlattı.

Toni Schumacher, “Engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümünde herkesin duyarlılık göstermesi gerekir. Engelli bireylerin, hayata tutunması, sağlıklı insanların desteğiyle olur. Onların elinden tutarak hayatlarına ışık oluruz. Sağlıklı bireyler, engelli insanların gören gözü işiten kulağıdır. Her sağlıklı birey bir engelli kardeşinin elinde tutmalı. Okulun yapımında 25 bin euro katkıda bulunmuştum. Zihinsel engelliler okulunun ihtiyaçlarını gidermede her zaman destek olacağım.” diye konuştu.

Müsabaka sonunda takım oyuncuları ve otelde kalan Alman müşterilerle hatıra fotoğrafı çektiren Schumacher, saha çıkışında gazeteciler Türk futbolunun son durumu ve geçtiğimiz günlerde oynanan Türkiye-Almanya maçı, Türkiye’nin Azerbaycan’a yenilmesi ve Milli Takım Teknik Direktörü Guus Hiddink’in durumuyla ilgili soruları cevapladı.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.