Trading Technologies ile Borsa İstanbul’un Entegrasyonu Tamamlandı

Borsa İstanbul sitesi üzerinden yapılan resmi açıklamaya göre; Trading Technologies (TT) – Borsa İstanbul arasındaki entegrasyon çalışmaları tamamlandı.

Beş kıtada hizmet veren TT, profesyonel yatırımcılar için özel olarak geliştirdiği altyapısı aracılığıyla dünyanın önde gelen borsalarına hızlı ve güvenli erişim sağlıyor. TT hizmetlerini kullanan yatırımcılar uluslararası piyasaları tek bir platform üzerinden takip etme ve işlem yapma imkanından faydalanabiliyor.

Borsa İstanbul – TT bağlantısı ile yatırımcılar Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VIOP) işlem gören endeks, döviz, emtia, pay ve faize dayalı finansal enstrümanlarda alım satım yapabilecek, piyasa verilerine eşzamanlı olarak erişebilecek. TT platformunun sunduğu grafikler, işlem analitikleri, mobil işlemler, API gibi tüm özellikler bu entegrasyon dahilinde mevcut olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Trading Technologies EMEA Yöneticisi Steve Stewart, “Söz konusu anlaşma Trading Technologies’in yeni bölgelerde hizmet vermesi açısında çok heyecan verici bir gelişme. Borsa İstanbul’la kurduğumuz bu bağlantı mevcut müşterilerimize Borsa İstanbul piyasalarında işlem yapma imkanı vermekle birlikte Trading Technologies’in de yeni bölgelerde gelişmesine önemli katkıda bulunacak. Bu bağlantıyla ilgili şimdiden birçok geri dönüş almamız heyecanımızı arttırıyor.” dedi.

Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Alpogan Sabri Erdoğan ise, “Uluslararası finans merkezi olma hedefini gerçekleştirmek için Borsa İstanbul olarak teknoloji ve erişim hizmetlerimiz konusundaki yatırımlara devam ediyoruz. Bu çerçevede veri merkezimizi daha fazla yatırımcıya ev sahipliği yapacak şekilde genişletiyoruz. Borsamıza uzaktan erişim sağlamayı tercih eden yatırımcılara ulaşmak içinse TT gibi dünya çapındaki platformların içerisinde yer almayı önemsiyoruz.  TT ile Borsa İstanbul arasında sağlanan entegrasyon, Borsa İstanbul’da halihazırda işlem yapan ya da yapmayı planlayan uluslararası yatırımcıların piyasalarımıza ve veri yayın hizmetlerimize erişmesinde çok yardımcı olacak.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.