Trump: ” Nükleerden Arınma Uzun Bir Süreç”

ABD Başkanı Donald Trump, Singapur’da Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-un’la görüşmelerinin ardından basın toplantısı gerçekleştirdi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un Beyaz Saray’ı gelecekte ziyaret etmeyi kabul ettiğini belirten Trump, “Doğru zaman geldiğinde, Kuzey Kore’ye gideceğim. Görüşme Kuzey Kore kadar ABD için de önemli” açıklamasında bulundu.

Trump, Kuzey Kore lideri Kim’le başka bir toplantı ya da zirveye ihtiyaç olabileceğini dile getirdi. Trump, Kim ile yüz yüze görüştükten sonra “gerçek bir değişimin aslında mümkün olduğunu” anladığını belirtti.  Kuzey Kore lideri Kim’in Kore yarımadasının nükleer silahlardan tamamen arındırılması için çalışacağı sözünü verdiğini açıklayan Trump, “Nükleerden arınma uzun bir süreç” dedi.

Güney Kore ile birlikte Kore Yarımadası’nda “savaş oyunları”na artık son vermek istediklerini belirten Trump, “Askerlerimizin evlerine dönmesini istiyoruz. Güney Kore ile ‘gereksiz’ askeri tatbikatları sona erdirerek önemli bir miktar para tasarrufunda bulunacağız” diye konuştu.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.