Trump ve Biden Son Kez Karşılaşacak

ABD’de başkan adayları Cumhuriyetçi Donald Trump ve Demokrat Joe Biden, 3 Kasım’daki başkanlık seçimleri için ikinci ve son kez canlı yayında karşı karşıya gelecek.

İki aday Eylül ayında ilk kez karşı karşıya geldikleri 90 dakikalık TV tartışmasında sık sık birbirlerini sözlerini kesmişti. Özellikle ABD Başkanı Donald Trump’ın sık sık Demokrat aday Biden’ın konuşması sırasında arasına girmesi eleştirilere neden olmuş ve yayın bugüne kadarki en kötü başkanlık tartışması olarak değerlendirilmişti.

Bunun için önlem alınarak şimdiki yayın esnasında adayların konuşmaları dışında mikrofonları kapalı tutulacak.

Programın moderatörlüğünü NBC News kanalında Kristen Welker yapacak.

Başkan adayları teamülen 3 TV tartışma programında karşı karşıya geliyorlar. Ancak yapılması planlanan bir önceki program, ABD Başkanı Donald Trump’ın Corona testinin pozitif çıkması üzerine iptal edilmişti. ABD Başkanı Trump, testin pozitif çıkmasının ardından tedbiren 3 gece hastanede kalmıştı. Bu sebeple yayının online olarak yapılması teklif edilmiş ancak Başkan Trump, bu yöntemi kabul etmemişti.

Bunun üzerine iki aday aynı gün farklı TV kanallarında programlara katılarak adaylıklarıyla ilgili sorulara yanıt verdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.