Tsunami Felaketlerinden Sonra Zarar Görmeyen Buda Heykellerine Rastlandı

DİMDİK AYAKTA: 2011 Martta Japonya'da meydana gelen Tsunami ve deprem sonrası,Natori’de, Miyagi bölgesinde, Denize yakın bir bölgede bir Buda heykeli diğer bütün harabe ve yıkıntıların arasında dimdik ayakta duruyor. (Toru Yamanaka/AFP/Getty Images)

 

HER ZAMANKİ GİBİ, YERİNDEN KIPIRDAMAMIŞ: 12 Ocak 2005 Sri Lanka’da Hikkaduwa çevresinde yıkılmış bir evin birinci katında Buda heykeli sağlam bir şekilde yerinden kıpırdamamış. (Indranil Mukherjee/AFP/Getty Images)

Bu hafta 2004’te Sri Lanka’daki ve geçen ay Japonya’daki Tsunami sonrası gelen fotoğraflara rast geldik. Bu fotoğraflarda Buda heykelleri,  birçok yıkılmış ve harabe olmuş binaların arasında dimdik duruyor. Bu Buda heykellerin aynı şekilde zarar görmemesi bir tesadüf olabilir mi?

Ocak 2005’de The Epoch Times muhabiri ile konuşan yerel bir Sri Lankalı  “İnsanlar bunun yanlızca bir felaket olmadığını düşünüyorlar, bundan ziyade Tanrının onların davranışlarını düzeltmeleri gerektiğine işaret ettiğini düşüyorlar ve tsunami sonrasında, Sri Lanka halkı daha iyi insanlar haline geldiler” demişti.

ÜSTÜNDE VE ÖTESİNDE: 2 Ocak 2005’te, Sri Lanka, Kahawa şehrinde Tsunami sonrasında bir mezarın yerinden oynamasına rağmen, bir Buda heykeli iskeletler ve yıkıntıların ortasında sağlam bir şekilde duruyor. (Raveendran/AFP/Getty Images)

Yoruma kapalı.