TÜBİTAK Başarı Öyküleri Paylaşım Günleri Gerçekleştirildi

TÜBİTAK, sanayicilerin, üniversitelerdeki araştırmacıların, kamu kurumlarının ve geleceğin bilim adamı adaylarının bilim, teknoloji ve yenilik alanlarında elde ettikleri başarı öykülerini kamuoyuyla paylaşmak amacıyla, 20 Nisan’da Ankara’da ve 22 Nisan’da ise İstanbul’da olmak üzere, Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın’ın katılımıyla iki ayrı toplantı düzenledi.

TÜBİTAK, başarı öykülerinin paylaşılmasıyla, yapılan çalışmalar hakkında bir farkındalık yaratılmasını ve Ar-Ge çalışmaları yapılmasının özendirilmesi hedefini taşıyor

“TÜBİTAK Başarı Öyküleri Paylaşım Günleri” adı altında yapılan toplantılarda, 2005-2010 yılları arasında başlamış ve tamamlanmış, TÜBİTAK destekli yaklaşık 6.000 proje arasından seçilen 150 proje kapsamındaki deneyim ve başarılar bizzat projelerin sahipleri tarafından sözlü sunumlar ve poster sunumları ile paylaşıldı.

20 Nisan 2011’de Ankara’da gerçekleştirilen etkinlikte, Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB), Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı (UİDB), Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) ve Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından desteklenen projelere yer verilirken; 22 Nisan 2011’de İstanbul’da gerçekleştirilen etkinlikte ise, Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) ve Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı tarafından desteklenmiş olan projeler yer aldı.

Yoruma kapalı.