Tüm Dünya Çocuklarının 23 Nisan Bayramı Kutlu Olsun

    23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TBMM’de ve Tüm Yurtta Törenlerle Kutlanıyor Ulu Önder Mustafa Kemal’in önderliğinde Anadolu’da yeniden kurulacak olan Türk Devleti’nin Meclisi’nin açılış günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı TBMM’de ve tüm yurtta törenlerle kutlanacak.

Ankara’da ilk tören bu gün saat 09.00’da TBMM  Atatürk Anıtı’nda yapılacak. Ardından saat 09.15’te Anıtkabir’de başlayacak törene TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayacak. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Birinci Meclis’te saat 10.00’da yapılacak törenin ardından saat 11.30’da Meclis’te kutlamaları kabul edecek.TBMM Genel Kurulu saat 14.00’te gündemle toplanacak. Genel Kurul’da parti grup başkanlarına söz verilecek.

 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Kuvvet Komutanları daha önce olduğu gibi Meclis’te özel oturuma katılacaklar. Komutanların akşam verilecek resepsiyona katılıp katılmayacakları merak ediliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.