Tunceli’de Aynı Günde İki Karakol Saldırısı Düzenlendi

 

Resim Genelkurmay İnternet Sitesi’nden alınmışır

Tunceli’de dün akşam saatlerinde iki ayrı jandarma karakoluna PKK terör örgütü tarafından saldırı düzenlendi. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadı.

İlk saldırı dün akşam saatlerinde gerçekleşti. Hozat ilçesine bağlı Yüceldi Jandarma Karakolu’na 3 ayrı noktadan uzun namlulu salahlarla saldıran teröristler daha sonra karakolun iki ayrı mevzisine roketatar ile saldırı düzenlediler. Ölen ya da yaralanan olmayan saldırıda askerler anında karşılık verdi.

PKK’lıların ateş açtığı bölgeler karakol içindeki uçaksavar ve diğer uzun menzilli silahlar ile ateş altına alınırken PKK’lıların kaçış güzergahları da havan topları ile yoğun top ateşi altına alındı. PKK’lıların bölgeden püskürtülmelerinin hemen ardından Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan havalanan iki kobra helikopteri PKK’lıların kaçtığı ormanlık alanı yoğun bombardıman altına aldı. Bu sabah itibarıyla da hava destekli operasyon başlatıldı.

27 Temmuz günü PKK’lıların saldırısına maruz kalan Çiçekli Jandarma Karakolu’na dün akşam saat 17.30 sularında kalabalık bir PKK’lı grup tekrar uzun namlulu salahlar ile saldırı düzenledi. Tunceli’ye 15 km uzaklıkta bulunan Çiçekli Jandarma Karakolu’nu bir çok noktadan uzun namlulu silahlarla ateş altına almak isteyen PKK’lılara karakolda bulunan özel haraket timleri ve diğer askerler anında karşılık verdi. PKK’lıların karakola fırlattığı iki roketatar karakola yetişmeden havada infilak ederken, karakola biksi marka uzun namlulu silahlar ile karakol yakınındaki tepelerden ateş açan PKK’lılara karakolda bulunan askerler uçaksavarlar ile karşılık vererek geri püskürttü.(Milliyet Gazetesi)

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.