Tunceli’de Yola Döşenen Bombanın Patlaması Sonucu 6’sı Asker 7 Kişi Yaşamını Yitirdi

Tunceli’de PKK’lı teröristlerce yola döşenen bombanın patlatılmasıyla, askeri personel taşıyan sivil bir minibüs ile güvenliği sağlayan zırhlı araç alev aldı. 6’sı asker, 1’i yolda yürüyüş yapan bir kadın olmak üzere 7 kişi yaşamını yitirdi.

Saldırı, Tunceli Kent Merkezi’ne 3 km uzaklıktaki Atatürk Mahallesi’nde saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Zırhlı bir araç tarafından güvenliği sağlanan ve askeri personel taşıyan sivil minibüsün geçişi sırasında daha önceden teröristlerce yola döşenen ve tahrip gücü çok yüksek olan bomba uzaktan kumanda ile patlatıldı. Patlama sonrasında her iki araç da yanmaya başladı.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve güvenlik güçleri sevk edildi. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı’ndan kalkan Skorsky ve Kobra helikopterleri olay bölgesinde uçuş yaparken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri de yangını söndürmeye çalıştı.

Patlama sırasında 6 asker şehit olurken, eşiyle birlikte yürüyüş yapan 1 kadın yaşamını yitirdi. Ağır yaralanan eşi de Tunceli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Sladırı sonrası Elazığ- Tunceli Karayolu trafiğe kapatıldı. Güvenlik güçleri bölgede hava destekli operasyon başlattı. (Kaynak: Vatan Gazetesi)

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.