Türk Büyüsü “Folklorama” Mersin Kültür Merkezi’nde…

Anadolu’nun yöresel motiflerinin işlendiği, halk türkülerinin ve halk danslarının yer aldığı Türk Büyüsü Folklorama adlı 2 perdelik gösteri 10 Şubat Perşembe günü saat 20.00’de Mersin Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Müzik Yönetmenliğini Serdar Yalçın, rejisörlüğünü Yaşar Esgin, kostüm tasarımını Alev Tol, dekor tasarımını A. Seyhan Atamer, koreografisini Levent Güngör ve ışık tasarımını Tan Deniz’in yaptığı bu görsel şöleni Serdar Yalçın bakın nasıl yorumluyor:

“Daha önce özellikle piyano eşlikli türkü çalışmaları ünlü bestecilerimiz tarafından çok yapıldı. Biz farklı bir şey olsun dedik. Bir küçük orkestra grubu için yaptığım düzenlemelerde doğrusu türkülerin kendi tatlarını bozacak çağdaş armonik arayışlardan kaçındım. Türkülerin hem sözleri hem de müzikleriyle içerdikleri esprileri, hatta hınzırlıkları destekleyecek düzenlemeler yaptım. İstedim ki Anadolu’nun herhangi bir yerinde vatandaşımız da, kültürümüzü hiç tanımayan bir dünyalı da dinlediğinden, duyduğundan zevk alsın. Kulağına gelenle tanış olsun olmasın, içi zaman zaman kıpır kıpır olsun zaman zaman da hüzünlensin.”

Mersinli sanatseverlere şimdiden iyi seyirler…

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.