Türk Çocuklar, 2010 Dünya Kupası Finalinde Sahaya Çıkacak

İSTANBULGüney Afrika’da oynanan 2010 Dünya Kupası’nda 3 Türk çocuk, Pazar günü yapılacak final maçında futbolcularla birlikte el ele sahaya çıkacak. Türk çocuklar, en çok Arjantin’in yıldız futbolcusu Messi ve Almanya Milli Takımında oynan Türk asıllı Mesut Özil ile sahaya çıkmayı umduklarını ancak iki futbolcunun takımlarının da elendiğini söyledi. 2010 FIFA Dünya Kupası’nın resmi sponsorlarından McDonalds’ın dünya çapında yürüttüğü ‘Player Escort’ programı çerçevesinde Türkiye’de düzenlenen kompozisyon yarışmasını kazanan Ankaralı Selin Kodak ve Bora Sayınalp ile Antalyalı Elif Ekizoğlu, Güney Afrika’ya giderek final maçında sahaya çıkacak.

Tüm dünyadan toplam bin 408 çocuğun katılacağı organizasyonda, bu 3 Türk çocuğu da final maçında sahaya çıkacak şanslı 22 çocuk arasında yer alacak. Çocuklar, bugün Atatürk Havalimanı’ndan Katar aktarmalı olarak Güney Afrika’ya gitti. Atatürk Havalimanı’nda Türk bayrağı açarak duygularını anlatan minik çocuklar, “Messi ve Mesut ile birlikte sahaya çıkmak istiyorduk. Ama onların takımları elendi. Artık kim ile çıkarsak fark etmez. Sahaya çıkacağımız için çok heyecanlıyız.” dedi.

McDonald’s restoranlarından ve Turkcell Süper Lig takımlarından 6-10 yaş grubunda spor okulu bulunan Antalyaspor, Beşiktaş Spor Kulübü, Bursaspor, Denizlispor, Eskişehirspor, Gaziantepspor, Gençlerbirliği Spor Kulübü, Kayserispor ve Ankaragücü spor kulüplerinin altyapı organizasyonlarında ve McDonald’s restoranlarında duyurusu yapılan kompozisyon yarışmasında Ankara’dan Selin Kodak, yine Ankara’dan Bora Sayınalp ve Antalya’dan Elif Ekizoğlu dereceye girerek Dünya Kupası’nda sahaya çıkmaya hak kazandı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.