Türk Silahlı Kuvvetlerinin Yönetime El Koyduğu İddia Ediliyor!

genelkurmay-baskanligi-6-terorist-yakalandi-493058-664x354İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprülerinin askerler tarafından kapatılıp, Ankara ve İstanbul’da tankların sokaklarda görülmesinin ve jetlerin alçak uçuşlar gerçekleştirmesinin ardından ve sosyal medyada bazı fotoğraflarının paylaşılmasının ardından Başbakan Binali Yıldırım A Haber’e açıklamalarda bulunmuştu.

Başbakan Binali Yıldırım paralel yapıyı kast ederek bu hareketin bir avuç kişi tarafından yapıldığını ifade derek; “Vatandaşlarımızın seçtiği hükumet görev başındadır. Gereken her şeyi yapacağız, ucunda ölümde olsa asla ve asla milletin silah ve tanklarını kendi emelleri adına  kullanmaya çalışan bu caniler için gerekeni yapacağız. Vatandaşı teyakkuz içerisinde ve uyanık olmaya çağırıyoruz. Detaylar kısa sürede netleşecek. Burada deokrasi ve milli iradeye karşı çok ciddi bir kalkışma teşebbüsü vardır. Ama silahlı kuvvetlerimizin emri komuta zinciri içerisinde gerçekleşen bir şey değildir. İçerideki bazı grupların işidir. Gereken herşeyi yapacağız. Vatandşalarımıza duyurulur.” demişti.

Genel Kurmay Başkanlığı tarafından yapıldığı iddia edilen açıklamada ise yönetime el koyduğunu ve tüm uluslararası anlaşmaların yürürlükte olduğu bilgisi geldi.

 

Ge

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.