Türk-Yunan ‘Sabır Çiçekleri’ Ortak Sergide Buluşuyor

ESKİŞEHİRYaklaşık 17 yıldır Atina’da yaşayan fotoğraf sanatçısı Kamil Ercüment Atak ile Dolunay Yetişkin Engelliler Derneği ve Margarita Özel Eğitim ve İş Merkezi’nin ortaklaşa hazırladığı, Odunpazarı Belediyesi’nin de destek verdiği ‘Sabır Çiçekleri’ adlı fotoğraf sergisi Eskişehir’de açılıyor. Eskişehirliler, 21 Eylül 2010 Salı günü saat 18.00’de Odunpazarı Belediyesi Kurşunlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan açılışla buluşacak.

Dolunay Yetişkin Engelliler Derneği ile Margarita Özel Eğitim ve İş Merkezi’nin ortak projelerinden olan sergide, Eskişehir Uluönder İş Eğitim Merkezi ile Atina’da bulunan Margarita Özel Eğitim ve İş Merkezi bünyesindeki zihinsel engelli çocukların okul yaşamlarından çok özel siyah beyaz kareler yer alıyor.

Sergide, Eskişehir Uluönder İş Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim gören çocukların değişik dönemlerdeki okul yaşamları ve 23 Nisan kutlama etkinliğinden toplam 35 adet özel fotoğraf ile Atina, Margarita Özel Eğitim Merkezi’nden toplam 5 fotoğraf bulunuyor.

21 Eylül-1 Ekim 2010 tarihleri arasında Odunpazarı Belediyesi Kurşunlu Kültür Merkezi’nde kent halkının ilgi ve beğenisine sunulacak olan serginin açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Atina’dan gelen öğretmen ve öğrencileri, Eskişehir’den öğrenci ve öğretmenlerinin yanı sıra çok sayıda davetli katılacak.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.