Türkiye Büyük Millet Meclisi Yeni Milletvekilleri İçin Hazırlıklarını Tamamladı

TBMM- TBMM, mazbatalarını aldıktan sonra kayıt yaptırmak üzere gelecek milletvekillerini bekliyor.

TBMM’deki iş ve işlemlerini daha hızlı ve kolay tamamlamaları için kendilerine mihmandarın da eşlik edeceği yeni vekiller için TBMM Şeref Holü’nde, mazbatalarını teslim etmek, kayıtlarını yaptırmak, Genel Kurulda oylama için parmak izini tanımlamak üzere masalar oluşturuldu.

Mazbatalarını alan vekillerin, yemin töreni yapılana kadar TBMM’ye gelerek kayıt olmaları gerekiyor

Milletvekillerinin maaşlarını alabilmek için banka hesabı açmaları ve Meclise girişlerinde kullanacakları araç kartları için de masalar yer aldı.

Milletvekilleri, mal, aile durumu ve tedavi yardımı bildirimlerinde bulunacak; Meclis albümü için bilgi formunu dolduracak, fotoğraf çektirecek.

Milletvekilleri ayrıca, 60 lira karşılığında milletvekili rozeti de alabilecek. Milletvekilleri, sipariş vererek altın rozet de yaptırabilecek.

Kayıt yaptıran milletvekillerine, Genel Kurulda edecekleri yemin andının da bulunduğu bir de çanta verilecek. Çantanın içinde ”Milletvekili Rehberi”, Seçim Kanunları ve Siyasi Partiler Kanunu, TBMM ile ilgili kanunlar, tedavilere yönelik yönetmelik yer alıyor.

Milletvekili rehberinde, ilk olarak vekillerin göreve başlarken TBMM Başkanlığına vermeleri gereken belgeler sıralandı, ikinci bölümde ise milletvekillerine sunulan hizmetler anlatıldı. Rehberde, ayrıca TBMM’nin teşkilat yapısı tanıtıldı.

Yoruma kapalı.