Türkiye Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda Ikinci Altınını Aldı.

TAŞKENT

 

Türkiye adına bugün mindere çıkan Mustafa Yılmaz, Hayri Temel Alper ve Kemal Yılmaz üçlüsü 41-50 yaş kategorisinde dünya şampiyonu oldu. İranlı sporcularla kıran kırana bir mücadele veren üçlü, finalde sergiledikleri başarılı performansla Türkiye’ye yeni bir dünya şampiyonluğunu kazandırdı.  

 Bugün kazanılan ikinci atın madalya salonda bulunan Türkiye kafilesini sevince boğdu. Tribünde yerlerinden kalkan çalıştırıcı ve sporcular birbirlerine sarıldı ve salonu Türkiye Türkiye çığlıklarıyla inletti.

 Türkiye ilk altın madalyası ise dün büyükler ferdi mücadelede Mustafa Yılmaz’dan gelmişti. Türkiye bugün kazanılan altın madalyadan başka, erkekler ve bayanlar ferdi, bayanlar üçlü ve bay+bayan çifti kategorilerinde de dört bronz madalya kazandı. Bugün kazanılan madalyaların teslim töreni yarın yapılacak.

 Türkiye’nin dün kazandığı ilk altın madalya töreni ise bugün yapıldı. Birincilik kürsüsüne çıkan Yılmaz, kazandığı altın madalya ile bu yıl 5.si düzenlenen Dünya Taekwondo Poomse Şampiyonası’nda göndere ay yıldızlı bayrağı çektirdi. Madalyasını alan baba Yılmaz’ı ilk kutlayan ise takımda takwondocu olan kızı Elif Aybuke Yılmaz oldu. Büyük bir sevinçle babasını sarılan kız Yılmaz, onu kutladı ve tebrik etti.

Madalya töreni sonrasında Cihan Haber Ajansı’na konuşan Yılmaz “Çok iyi bir kamp dönemi geçirdik. Hocamızın desteğiyle burada büyük bir şampiyonluk yaşadık. Bu şampiyonluğu Türk milletine, şehit aileleri ve şehit annelerine hediye ediyoruz. Onlara armağan olsun. Gelecek nesillerimize de büyük şampiyonluklar diliyorum.” dedi. Madalya sevincine ortak olan çalıştırıcı Seyfullah Kim Doman ise “Büyük bir sevinç içerisindeyim. İstiklal marşımızı söylettirdi; gururluyum.Güven içindeydim. Güvenim boşuna çıkmadığı için çok mutluyum.” diye konuştu.

 Türkiye yarın şampiyonanın son gününde altın madalya umuduyla üç ayrı kategoride daha mindere çıkacak. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.