Twitter; Sidney Powell, Michael Flynn Hesaplarını Askıya Aldı

Michael Flynn ve avukatı Sidney Powell, 24 Haziran 2019’da Washington’daki E. Barrett Prettyman ABD Adliyesinden ayrılırken (Alex Wroblewski / Getty Images)

Twitter, eski ulusal güvenlik danışmanı Korgeneral Michael Flynn ve avukat Sidney Powell’ın hesaplarını askıya aldı.

Her iki hesapta da şu yazı görülüyor: “Hesap askıya alındı ​​… Twitter, Twitter Kuralları’nı ihlal eden hesapları askıya alır.”

Bir Twitter sözcüsü Cuma günü haber kaynaklarına yaptığı açıklamada, “Hesaplar Koordineli Zararlı Faaliyet politikamız doğrultusunda askıya alındı” dedi ve askıya alma işleminin “QAnon” hareketiyle ilgili olduğunu iddia etti. “Çevrimdışı zarara yol açma potansiyeline sahip davranışlar için güçlü yaptırım önlemleri alacağımız konusunda net olduk ve önümüzdeki günlerde bu tür davranışları çevreleyen şiddet olasılığının yenilenmesi göz önüne alındığında, “QAnon” bağlantılı hesapları kalıcı olarak askıya alacağız.” dedi.

Powell, Epoch Times‘a yaptığı açıklamada, hesabının silinmesi ile ilgili ilgili “hiçbir uyarı olmadığını” belirterek, “çarpıcı” olduğunu ekledi.

Powell e-posta gönderisinde, “Twitter’ın eylemleri ve Washington DC’ye gidenlerin hesaplarını kapatan bankaların eylemleri, en saf haliyle faşizmdir. Cumhurbaşkanı, bu seçimde dış müdahaleye karşı harekete geçmelidir. Uzun zamandır ve iyi planlanmış bir komünist darbe” dedi.

Hesap silme işlemleri, teknoloji firmalarının, 3 Kasım seçimleri sırasında seçmen sahtekarlığı ve usulsüzlük iddialarını tekrarlayan kişilerin hesaplarını askıya almaya yöneldiğini gösteriyor.

Muhafazakar WalkAway hareketinin başkanı Brandon Straka, Cuma günü yaptığı açıklamada, Facebook’un grubun sayfasını kaldırdığını ve ekibe ait bireysel hesapları yasakladığını söyledi.

Straka, The Epoch Times‘a “Bugün ekibim ve ben aynı anda hesaplarımızın yasaklandığını ve Walkaway kampanya grubunun da kapatıldığını bildiren mesajlar aldık.” dedi. “Tüm çalışanlarım yasaklandı.” dedi. “Tüm gönüllülerim yasaklandı. Kuruluşumla bağlantılı olan herkes yasaklandı.”

Twitter ayrıca, Başkan Donald Trump’ın iki gönderisini silme konusunda eşi benzeri görülmemiş bir adım attı ve onları paylaşan bazı hesapları askıya aldı. Trump, bir grup ABD Kongre Binası’na baskın düzenlerken yayınlanan bir videoda protestocuları “huzur içinde eve gitmeye” çağırdı ve “Sizi seviyoruz” dedi.

Daha sonra Trump, Kongre Binası’ndaki şiddeti kınadı ve ulusal uzlaşma çağrısında bulundu.

Straka, Trump yanlısı muhafazakarların sansürünün muhtemelen “daha da kötüye gideceğini” öne sürerek, “Şu anki hislerim, bunların Harris-Biden başkanlığı altında olacakların çok uğursuz bir göstergesi olduğu yönünde.” dedi.

Bu arada, Dominion Voting Systems, Cuma günü Powell’a iftira niteliğinde açıklamalar yaptığı iddiasıyla dava açtı. “Dominion, durumu düzeltmek, şirketin medeni hukuk kapsamındaki haklarını savunmak, telafi edici ve cezai zararları tazmin etmek, dar kapsamlı bir ihtiyati tedbir aramak ve kendisi ve çalışanları için ayağa kalkmak için bu eylemi başlatıyor.”

Epoch Times, gelişme hakkında Twitter, Powell ve Flynn’e ulaştı.

Yazan: Jack Phillips, Epoch Times

Çeviri: Yasemin Erdem, Epoch Times Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.