Üç Türk Genci New York’ta Konser Verdi

ÇEV Sanat'ın QNB Finansbank ana sponsorluğunda sürdürdüğü "Genç Yetenekler" Projesi kapsamında eğitim alan üç genç, New York Carnegie Hall Issaac Stern Oditoryumu’nda Türk – Japon dostluğu adına New Manhattan Sinfonietta Orkestrası ile konser verdiler.

ÇEV Sanat’ın genç yeteneklerinden Emre Engin, Yiğit Karataş ve Emirhan Tunca, 29 Kasım 2018 tarihinde New Manhattan Orkestrası ile Türk – Japon dostluğu adına dünyanın en ünlü konser salonlarından biri olan New York Carnegie Hall’da seyirci karşısına çıktı.

“Dünya Barışı İçin Çağrı” isimli konserde Japon besteci ve orkestra şefi S. Mukaiyama’nın Japonya’dan Türkiye’ye yola çıkan ve tayfuna yakalanıp batan ünlü Ertuğrul Fırkateyni vapurunu konu alan bir senfonik eser seslendirildi.

Türk Japon dostluğunun hatıralarının anıldığı konserin ilk kısmında 1985’de Tahran’dan kaçmaya çalışan 211 Japon vatandaşı için özel sefer düzenleyen Türk Hava Yolları’na teşekkür edildi. İkinci bölümde ise  1890’da Japonya’ya dostluk için giden ve orada batan Ertuğrul Fırkateyni mürettebatı anılarak teşekkür edildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.