UGC Antalya Diplomasi Forumu’nu Yakından Takip Edecek

Fotoğraf: Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti web sitesi)

Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Antalya Diplomasi Forumu‘nu yakında takip edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen ve teması  “Diplomasiyi Yeniden Kurgulamak” olarak belirlenen Antalya Diplomasi Forumu “DIPLOMACY FORUM “ bu yıl ayrı bir önem taşıyor. Dünyanın dört bir yanından siyasetçi, önde gelen akademisyen, düşünür, kanaat önderi, diplomat ve iş insanlarının bir araya geleceği etkinliğe Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ukraynalı mevkidaşı Dimitri Kuleba da katılacak.  

Rusya ve Ukrayna’nın arasında süren savaşa bir son vermek adına da çok önemli bir etkiye sahip olacak etkinliği takip etmek için 11 Mart’ta dünyanın dört bir yanından gazeteciler Antalya’da olacak.  Antalya Diplomasi Formunu Türkiye merkezli UGC-Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti de yakından takip edecek. Forumu takip etmesi için UGC Başkanı Ahmet Öz tarafından Basın ve Halkla İlişkiler Kurulu Üyesi Sadullah SERİN görevlendirildi ve Serin’in akreditasyon işlemi Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından tamamlandı.

Sadullah SERİN, Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti adına Ukranya ile Rusya arasındaki savaşı sona erdirmek ve barışın sağlanması yönünde adım atılacak olan çözüm masasındaki görüşmeleri yakından takip edecek ve gelişmeleri UGC Genel Merkezine bildirecek. Konu için bir açıklama da yapan Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Öz; “ Temennimiz Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın bir an önce bitmesi ve barışın sağlanmasıdır. Bu konuda Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti de üstüne düşen görevi yerine getirecektir.” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.