Ülker ‘Önce Çocuklar’ sloganıyla 3 yılda 50 bin çocuğu sporla buluşturdu

İSTANBULÜlker, daha çok çocuğun spor yapabilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiği HERKESi çinFUTBOL projeleriyle, 3 yılda 50 bin çocuğa ulaştı. Bedenen ve zihnen sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak için çalışıldığını belirten Ülker grubu, yeni reklam kampanyasında da ‘Önce Çocuklar’ dedi.Bu yıl 65. Yıldönümünü kutlayan Ülker, “Mutlu Bir An” konseptini HERKESiçinFUTBOL projelerini anlattığı yeni reklam kampanyasına da taşıdı. Mesajlarında ‘Önce Çocuklar’ vurgusu yapan Ülker, çocukların futbol odaklı projelerle iyi birer birey ve sporsever olarak yetişmesini sağlamayı amaçlıyor.

Kampanya ile ilgili olarak Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, “Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen çocuklar, HerkesiçinFutbol projeleri sayesinde yıl boyunca spor yapma ve eğitim alabilme şansı buluyor. Ülker olarak 3 yıldır yürüttüğümüz proje sayesinde 50.000 çocuğa spor yapmanın yanı sıra, beslenme, fair play, çevre eğitimleri verdik. Bu projeden çok şey öğrendik, çocukların isteklerine kulak verdik ve projeyi onların bu istekleri doğrultusunda derinleştirdik. Eksikleri tamamladık, etkinliklere yeni halkalar ekledik. Proje belirli bir büyüklüğe ve olgunluğa ulaşınca da iletişim çalışmaları ile tüm Türkiye’ye duyurmayı uygun gördük. Reklam filmleri, çocukların HERKESiçinFUTBOL merkezlerinde edindikleri deneyimlerin günlük yaşamları üzerinde nasıl etki yarattığını konu alıyor. HİF projelerini devam ettirerek 100.000 çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

ŞEKER: GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ

Sadece bu yılın ilk 6 ayında yedi HİF merkezinde 10 bine yakın çocuğa spor yaptırdıklarını belirten Zuhal Şeker, Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği içerisinde projeleri daha geniş kitlelere ulaştırmayı istediklerini söyledi.

Şeker, her bölgeden çocuğa ulaşmaya özen gösterdiklerini de belirterek, ”Ülker, Türkiye’nin 220 bin noktasına her hafta ulaşabilen bir dağıtım ağına sahip. Sosyal sorumluluk projelerimizi yaparken de aynı mantıkla bütün Türkiye’yi kucaklamaya özen gösteriyoruz. Örneğin üç yılda Doğu ve Güneydoğu’da 12 bine yakın, Karadeniz’de 11.500 çocuğumuzu sporla buluşturduk. Diğer bölgelerle birlikte projelerden faydalanan çocukların sayısı 50 bini aştı.” diye konuştu.

Şeker, spordan, dengeli beslenmeye, fair playden çevre konularına kadar farklı eğitimler alan çocukların gelecekte daha bilinçli bireyler olma yolunda önemli adımlar attığını da belirterek, ”HERKESiçinFUTBOL projeleriyle çocukların hayatlarında fark yaratmayı, sporu, hareketi ve arkadaşlık olgusunu yaşamlarının bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Şeker, çocuklara hizmet veren 7 HERKESiçinFUTBOL Merkezi’nin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocukların katılımıyla 3 yıldır gerçekleştirilen Futbol Köyleri ve binlerce çocuğun maç yaptığı Futbol Şenlikleri düzenlediklerini belirtti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.