Uludağ Üniversitesi Harika Bir Konserle Açılıyor

Uludağ Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, devlet tarafından “Harika Çocuk” seçilerek yurtdışında müzik eğitimi alan sanatçı Tuluyhan Uğurlu’nun Uludağ Üniversitesi’nin 29 Eylül Perşembe günü yapılacak açılışında konser vereceği belirtildi.

Yaçıklamada, Uğurlu’nun Anadolu’da hayat bulmuş uygarlıklardan esinlenerek bestelediği “Güneş Ülke Anadolu”yu seslendireceği konserinin, Üniversite’nin  Görükle Yerleşkesi’ndeki Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da başlayacağı bildirilerek, “Bir saat boyunca piyanonun başında olacak sanatçı, açılış kokteyli öncesinde konukları Hititlerden Frigyalılara, Troyalılardan Urartulara, Osmanlılardan günümüze, Anadolu turuna çıkaracak” denildi.

Bir başka “Harika Çocuk” olan İdil Biret’in de 3 Ekim Pazartesi günü saat 16.00’da Uludağ Üniversitesi’nde ağırlanacağı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“90’lı yıllarda Bursa’da verdiği konserin gelirini UÜ Eğitim Fakültesi müzik bölümü için alınacak piyanoya bağışlayan ve Viyana’ya gidip piyanoyu bizzat seçen sanatçı, bu kez piyano başında olmayacak; Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde öğrenci ve öğretim üyeleriyle söyleşecek.

1995 yılında UÜ Senatosu tarafından ‘Onursal Müzik Doktoru’ unvanı verilen İdil Biret, müzikseverlerin çeşitli sorularını yanıtlayacak. İdil Biret söyleşisine, dileyen Bursalılar da katılabilecek.”

Yapılan Haber kaynağı : CNN Türk

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.