Uluslararası Fotoğraf Sergisi Ankara-Acity Outlet’te

Falun Dafa Fotograf Sergisi Ankara Acity’de büyük ilgi gördü Fotoğraf: Epoch Times-Arman Demirkan

Falun Dafa yolculuğunun anlatıldığı uluslararası fotoğraf sergisi, Ankara’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan İstanbul yolundaki ACITY Outlet’de açıldı. Sergi tüm dünyada eş zamanlı olarak sergileniyor. Sergide Çin’de Falun Dafa’nın açıklanmasından itibaren, yayılması ve uygulayıcılarına karşı yapılan işkenceler ve öldürülen insanlar ile ilgili dünyanın dört bir köşesinde yapılan protesto gösterilerinin fotoğrafları yer alıyor.

Falun Dafa, 1992 yılında Çin’de halka tanıtılmış ve 1999 yılına kadar en popüler uygulama haline gelmiştir. 7 yılda Falun Dafa yapan uygulayıcı sayısı yaklaşık 100 milyon insana ulaşmıştır. Sadece kendi iktidar partisinden daha fazla kişiye sahip olduğunu keşfettikten sonra Çin Hükümeti Falun Dafa’yı 20 Temmuz 1999’da yasakladı. Sadece yasaklamakla kalmadı, uygulayıcılara işkence yapmaya başladı ve gelir elde etmek için organlarını sattı. Hala bu işkence Çin’de devam etmektedir. Bu durum ile ilgili nerdeyse tüm dünya ülkelerinde soykırım suçundan Çin’e davalar açıldı.

Falun Dafa Fotograf Sergisi çok sayıda kişi tarafından gezildi ve büyük ilgi gördü. Fotoğraf: Epoch Times-Çiğdem Akdeniz

Serginin başlangıcından itibaren binlerce broşür dağıtıldı.   Ankara halkı fotoğraflara büyük ilgi gösterdi.

Otomotiv işinde çalışan Soner bey, fotoğrafları gördükten sonra, Çin’de yasak olan uygulamayı merak ettiğini ve bilgi almak istediğini söyledi. Sergiye üç defa üst üste gelen Soner bey, sergiyi düzenleyenlere Falun Dafa uygulaması ile ilgili birçok soru sordu ve Falun Dafa’yı çok sevdi. Tüm sorularına sabırla cevap verdikleri için “siz çok değerli insanlarsınız” diyerek salondan ayrıldı.

Bir yaşlı bayan ve kızı fotoğrafları tek tek inceledikten sonra sergiyi düzenleyenlerden detaylı bilgi aldılar. Falun Dafa uygulamasının ne kadar güzel ve insan sağlığına ne kadar faydalı olduğunu belirttiler. İşkence resimlerini gören genç bir bayan koridorda koşarak yüksek sesle ”organlarını canlı canlı alıyorlarmış, bu canilik” diye tepkisini dile getirdi. Sergiden ayrılırken gönüllü arkadaşlara teşekkür ettiler ve onları kucakladılar. ”Falun Dafa gerçekten çok iyi bir uygulama” diyerek öğrendikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Fotograf Sergisi büyük ilgi gördü Fotoğraf: Epoch Times-Arman Demirkan

Sergi sırasında fotoğrafları inceleyen bazı kişiler, görüş defterine görüşlerini yazdılar. İlker Özgedik, görüşlerini “Bir Müslüman Türk olarak sergiden çok etkilendim. Çin’deki zulümden bu insanların kurtulmasını diliyorum. Her şey yok olabilir fakat kalıcı olan inançlardır” diye belirtti.

Sergi 28 Eylül tarihine kadar ACity Outlet 2. katta devam edecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.