Uluslararası Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü (Zhen-Shan-Ren) Resim Sergisi

2004 yılından bugüne kadar dünya çapında 40’dan fazla ülkede 200’ün üzerinde şehirde düzenlenen ve sergilendiği her yerde büyük yankı uyandıran, toplumun her kesiminden büyük takdir ve beğeni toplayan Uluslararası Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü (Zhen-Shan-Ren) Resim Sergisi, 22-27 Nisan 2011 tarihleri arasında İstanbul Yunus Emre Kültür Merkezinde kapılarını bir kez daha sanatsever Türk halkına açıyor.

Antik çağlardan beri insanlar yaşamın ve evrenin gizemini, insan ile doğa arasındaki ilişkileri ve yaşamların nasıl var olduğunu araştırmaktadır. Antik doğu kültürü, insan ve evrenin birleşmiş bir vücut olduğunu; dünya, gökyüzü ve insanlar arasında her zaman için bir uyumun var olduğunu keşfetmiş, sosyal hayatta, bilimde, sanatta ve hayatın her alanında bu konular üzerine odaklanmıştır. Onların düşüncesine göre ZHEN SHAN REN “Doğruluk–Merhamet–Hoşgörü” evrensel ilkeleri, yaşamın olduğu kadar, insan toplumunun, özgürlük ve barışın en temel taşıdır.

Sanatçılar çalışmalarında gerçeği arayışlarını,merhametli doğayı, kötülüğe karşı tüm duruşları gözler önüne sermektedir. Çalışmalar insanları düşündürmesinin yanısıra, aynı zamanda onları gerçek ve yüksek seviye bilgeliğe götürmeyi de amaçlamaktadır. Bu yüzden sanatsal çalışmalar sadece güzel objeler ile sınırlı şeyler değildir. Onlar zaman ve alanı olmayan ve de asla azalmayan bir güzellik içerisinde gerçeği taşıyan araçlardır.

Bu sergideki çalışmalar kendi alanlarında önemli başarılara imza atmış bir grup sanatçı tarafından hazırlanmıştır. Bu sanatçılar Falun Dafa uygulaması ile büyük bir sağlık ve yüksek bir düşünsel seviye elde ettiklerini, yaşam ve evren hakkında derin anlayışlar edindiklerini ve uzun zamandır sanatın amacına dair aradıkları cevapları kendi seviyelerinde ve anlayışları çerçevesinde bulduklarını söylüyorlar.

Sergide eserleri yer alan sanatçılar arasında Çin’de yaşanmakta olan zulümde ölümden kurtulmuş olanlar da bulunmaktadır. Sanatçılar eserleri ile kendi yaşamış oldukları inanılmaz zorlukları ve zulmün akıl almaz acımasızlığını yansıtmakta ve sanat yoluyla insanoğluna karşı işlenen inanılmaz suçları halka aktararak insanların vicdanlarını ve adaleti uyandırmayı ve daha fazla geç olmadan önce insanlığa karşı suç işleyen zalimleri uyarmayı ve yaşanan zulmü durdurmayı amaçlamaktalar.

Açılış: 22 Nisan 2011 saat 18:00

Yer: Bakırköy Yunus Emre Kültür Merkezi

Adres: Ataköy 9.Kısım, Atrium Çarşısı yanı, Bakırköy / İstanbul

Yoruma kapalı.