Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı Aviasvit-21’in Gözdesi Lazer Güdümlü Roket ve Savunma Sistemleri Oldu

KİEVUkrayna’nın başkenti Kiev yakınlarındaki Gostomel şehrinde 30 Eylül’de başlayan ve 4 Ekim’de tamamlanacak olan 7. Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı “Aviasvit-21” sektörde üretim yapan 32 ülkeden 280 şirketi buluşturdu. Fuarın açılışına Ukrayna Parlamentosu Başkanı Vladimir Litvin, Ukrayna Sanayi Bakanı Dimitiry Kolesnikov, milletvekilleri, Ukrayna’nın önde gelen havacılık ve uzay şirketlerin yöneticileri katıldı. Aviasvit-21 katılımcıları ve ziyaretçileri fuara katılan şirketlerin ürettiği uçak ve helikopterlerin gösteri uçuşlarını ilgi ile izledi. Değişik ülkelerin askeri ataşelerinin de katıldığı Aviasvit-21’de Ukrayna ve Rus yapımı lazer güdümlü roket ve savunma sistemleri dikkat çekti.

Fuarda en çok ilgi gören uçağı ise dünyanın en büyük kargo uçağı An-225 “Mriya” oldu. Fuarda tanınmış batılı uçak şirketleri yer almazken Rus yapımı savaş jeti Su-30MKİ’nin nefes kesen gösterisi fuara ayrı bir renk kattı.

Fuar çerçevesinde gösteri uçaklarının yaptığı gösteri uçuşları ile davetlilere heyecanlı anlar yaşattı. Fuarda en çok sergilenen modeller arasında ise Ukraynalı, Antonov şirketi yapımı uçaklar oldu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.