Ümit Karan:” Kadro dışı bırakılınca çok üzüldüm, şimdi mutluyum”

ESKİŞEHİR- Eskişehirspor’un yıldız oyuncusu Ümit Karan, kadro dışı kaldığı için çok üzüldüğünü, ancak yeniden geri döndüğü içinde çok mutlu olduğunu söyledi. Futbolu Eskişehirspor’da bırakmak istediğini belirten tecrübeli oyuncu, kadro dışı kaldıktan sonra hakkında çok sayıda dedikodu çıkarıldığını, fakat takımın zarar görmemesi için hiç konuşmadığını kaydetti. Karan, “Şimdi geri döndüğüm için çok mutluyum. Bir iki maç sonrasında kendime gelip takımımı sıralayacağım. Güzel günlerimiz olacak.” dedi. Eski teknik direktör Rıza Çalımbay tarafından sezon öncesi bazı hareketleri nedeniyle Bolu kampından gönderilen ve daha sonra kadroya alınmayan Ümit Karan, yeniden takımla çalışmalarına başladı. Çalımbay ile yollarını ayıran Eskişehirspor’da takımın başına Bülent Uygun’un getirilmesiyle birlikte arkadaşlarıyla birlikte antrenmanlara başlayan yıldız futbolcu Karan’ın moralinin bir hayli iyi olduğu görüldü. Takım arkadaşları tarafından ilgi gören tecrübeli futbolcu kadro dışı kalmasından Süper Lig’e kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

UZUN BİR AYRILIK OLDU BENİM İÇİN

Çalımbay tarafından kadro dışı bırakılmasını “Uzun bir ayrılık oldu benim için” diye değerlendiren Karan, uzun süre futboldan, takımdan uzak kaldığını bununda kendisini çok üzdüğünü belirterek, “Futbolcu tabi böyle üzülüyor. Bende çok üzüldüm.” dedi. Takıma yeniden geri döndüğü için çok mutlu olduğunu kaydeden Karan, ” Tabi yeniden futbola ve takıma geri döndüğüm için çok mutluyum. İnsan seviniyor. Kendini daha iyi hissediyor.” diye konuştu. Daha iyi çalışıp takımına başarılı olacağına ve bunun için elinden geleni yapacağını anlatan Karan, “Tabi maç eksiğim var. Ancak antrenmanlara ara vermedim. Kedi başıma çalıştım. Sonuçta profesyonel futbolcuyuz. Antrenmanlarıma her zaman sürdürdüm.Bir iki maç sonrasında kendimi gelip eski performansıma döneceğim.” ifadesini kullandı.

BİRİLERİ BENİM HAKKIMDA DEDİKODU ÇIKARDI AMA BEN SUSMAYI TERCİH ETTİM

 Eskişehir’de futbolu bırakmak istediğini dikkat çeken Karan, eski hocası Çalımbaya da isim vermeden eleştirdi. Karan, şöyle konuştu; “Bazı insanlar benim hakkımda bir takım dedikodular çıkardı.Ama ben hiçbirine cevap vermedim.Çünkü takımın hiç bir zaman şekilde zarar görmesini istemedim. Bu nedenle susmamayı tercih ettim.Şuanda takımdayım, elimden geldiği şekilde takıma faydalı olmaya çalışacağım.Arkadaşlarda geri döndüğümü görünce sevindiler. Güzel bir ortam oluşturduk şuan.” TAKIM OLARAK ŞUAN Kİ

DURUMUMUZDAN ÇIKMAMIZ GEREKİYOR

Takımının şuan ki durumunu da değerlendiren Karan, şuanda geri dönüp birilerinde eksik aramanın yanlış olacağını işaret etti. “Herkesin takımın yükselmesinde ve düşmesinde hatası vardır.” ifadesini kullanan Karan, şöyle devam etti; “Futbol sonuçta bir hata oyunudur.Herkes hata yapabilir. Bundan sonra yapabileceğimiz işler önemli.Şuanda bulunduğumuz konumdan çıkmamız gerekiyor.Puan durumunu baktığımızda hoş görünmüyoruz.Ama takım iyi bir takım.Biraz toparlanmamız gerekiyor.” Bu bağlamda Cumartesi günü saha ve seyircileri önünde ağırlayacakları İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının kendileri için büyük önem arz ettiğinin altını çizen Karan, “Bu maçı kazanmamız gerekiyor. Bunu da başaracağız.Bu maçı kazandığımız taktirde takım çıkışa geçecektir.” dedi. Türkiye Kupasında da hedeflerinin olduğunu vurgulayan Karan, “Bu alt sıralardan kurtulup kupada da iyi yerlere gelmek istiyoruz.Takım çok istekli çok arzulu.Son bir haftaki çalışmalar, arkadaşların hakikaten üzerindeki ölü toprağını atmış gibi gösteriyor. Sadece bunu maçlara yansıtmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.