UNESCO’nun Yeni Başkanı Belli Oldu

epa06320291 United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization (UNESCO) Director General-elect Audrey Azoulay attends a news conference at the 29th general congress after her confirmation vote at the organization’s headquarter in Paris, France, 10 November 2017. The 39th general congress held a vote confirming former French Culture Minister Audrey Azoulay as future Director General of UNESCO, succeeding Irina Georgieva Bokova from Bulgaria, who had been the organization’s General-Secretary since October 2009. EPA-EFE/IAN LANGSDON

Fransa Eski Kültür ve İletişim Bakanı Audrey Azoulay, UNESCO’nun yeni başkanı seçildi.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Yönetim Kurulunun elli sekiz üyesinin Ekim ayında aday gösterdiği Fransa Eski Kültür ve İletişim Bakanı Audrey Azoulay, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü Başkanı seçildi.

UNESCO’dan yapılan açıklamada, 2014’ten 2016’ya kadar Fransa Eski Cumhurbaşkanı Francois Hollande’nin kültür danışmanı olarak görev yapmış olan Azoluay’ın görevini UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova’dan teslim aldığını bildirdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.