Ünlü İsimler İsrail’i Kınadı

Magazin dünyasının ünlü isimleri, İsrail’de yaşanan katliamın ardından İsrail’e tepkilerini sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla dile getirdi.

İsrail’in evvelki gece Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 24 kişi hayatını kaybetti, 103 kişi yaralandı. Öte yandan İsrail polisinin, Mescid-i Aksa’daki cemaate akşam namazından sonra bir kez daha gerçekleştirdiği saldırıda 281 Filistinli yaralandı. 

Yaşanan katliamın ardından ünlü isimler, sosyal medya hesaplarından tepkilerini gösterdiler.

Ünlü isimlerden bazılarının paylaşımları;

DOĞA RUTKAY KAMAL

Dini, dili, ırkı yok kötülüğünüzün! İşlediğiniz insanlık suçunu lanetliyorum! İnsanlık adına yaşattıklarınızın elbet hesabını ödeyeceksiniz! Evlatlara ettiğiniz zulümü lanetliyorum! Bu insanlık suçudur! Saf kötülüğün suçudur!

ERKAN AVCI

Zulm edenin cinsi, cibilliyeti ne ve kim olursa olsun! Bu yangını çıkartıp, sevinenlerin! Bu ateş iki cihanda da yakalarını bırakmasın!

MURAT ŞEKER

İsrail’de yaşanan dinci faşist saldırılar laikliğin tüm dünya toplumları için su kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu gösterdi bir kez daha. Din ve vicdan hürriyeti olmadan mutluluk ve huzur mümkün değil. Yakarak, yıkarak ancak nefreti körüklersiniz. Kendinden utanmalısın İsrail…

HADİSE

Filistin’de yaşanan insanlık suçuna sessiz kalmayın. Kötülüğe, teröre ve caniliğe sessiz kalmayın. Çocukların öldürülmesine sessiz kalmayın!

SİNAN AKÇIL

Bu zulümü bitirmek için kılını kıpırdatmayan insan değildir. 

GÖKHAN ÖZOĞUZ

Mescid-i Aksa’ya saldırı konusunda binlerce gelişme, sonuç yazılır. Asıl konu; çocuk ölüyor mu? İnsan ölüyor mu? Evet… Gerisi teferruattır… Tüm savaşlar gibi bu savaşında hiçbir kutlu yanı olmayacak. Kan ve gözyaşının olduğu yerde… Katliamın dini, ırkı yoktur.

ANIL ALTAN

Hayvan hakları olunca basın ve sosyal medyada herkes sesini çıkartıyor (ki doğrusu bu) ama bir yerde de insanlar, çocuklar ölüyor. Dünya görmezden geliyor! (İşte bu çok yanlış ve anlaşılır değil.)

KAAN YILDIRIM

Irkçılık sebebiyle ayağa kalkan dünya, en büyük ırkçılığı şu an yapıyor.

GÜLŞEN

Filistin’deki vahşete ‘Dur’ diyecek bir güç yok mu? Siz insan mısınız! Kahrolsun çocuklara kadar uzanan eller.

CEYDA DÜVENCİ

Gördüğüme, okuduklarıma inanamıyorum… Filistin’e özgürlük…

GUPSE ÖZAY

Savaşlarda kurşun sıkanlardan çok çocuklar ölüyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.