Ünlü Moda Prodüktörü Jessica Minh Anh Türkiye’den Gülnur Güneş’i Seçti

Fotoğraf: Gülnur Güneş (Kişisel sayfasından alınmıştır)
Fotoğraf: Gülnur Güneş (Kişisel sayfasından alınmıştır)

Dünyaca ünlü moda prodüktörü ve model Jessica Minh Anh  100 metrelik yüzen podyum üzerinde yapacağı sunum için Türkiye’den Türk tasarımcı Gülnur Güneş’i seçti.  

Eyfel Kulesi’nde şimdiye kadar kurulan ilk podyumdaki fenomenal başarısının ardından,  Jessica Minh Anh,  modanın başkentinde Seine’nin dev cam teknesini 100 metrelik yüzen bir podyuma dönüştürmek için geri dönüyor. 29 Ekim 2015 tarihinde yapılacak olan ve sabırsızlıkla beklenen J. 2015 Sonbahar Moda Şovu’nda  model ve şovun girişimcisi Türkiye’yi temsil etmesi için tasarımcı Gülnur Güneş’i tercih etti.

Fotoğraf Jessica Min Anh
Fotoğraf Jessica Min Anh

Jessica modellerin su üzerinde yürüdüğü ilizyonunu yaratmak için, tekne yüzerken misafirlerini çok yüzlü cam pencerelere bakacak şekilde oturtacak. Bunun sonucunda da, Eyfel Kulesi, Notre Dame, Louvre ve 37 ünlü köprü özgün podyum için doğal bir fon oluşturacak.

Gülnur Güneş’i şov için neden seçtiği hakkında konuşurken, Jessica Minh Anh; “Gülnur Güneş’in 60’lı yıllarında sıkı belli trendinden etkilenen romantik ve kadınsı haute couture tasarımlarını seviyorum. Onun koleksiyonu özgün, evrensel ve çok etkileyici. Gülnur’un elbiseleri kadının kıvrımlarını vurguluyor ve zarafetini kucaklıyor.” dedi. Türk yetenek mükemmel siluete vurgu yapan ve modayı bir sanat olarak sunan yeni bir koleksiyonunun prömiyerini yapacak.

Jessica Minh Anh’s geçmişteki teatral podyumlarına benzer şekilde, J. 2015 Sonbahar Moda Şovu’nda  sanat, mimari, kültür ve modayı birleştirecek. Bu büyük etkinlik Gülnur Güneş’in yanı sıra, Lübnanlı Haute Couture etiketi Rouba.G, Perulu sanatçı Ani Álvarez Calderón, Suudi Arap moda evi Ot Kutyr Atulier, Honk Kong’dan 5.8.0. yaratıcı stüdyo ve Kiwi mirası Iwi Creations markasını da içeriyor.

Compagnie des Bateaux Mouches Operasyon Müdürü Marco Goncalvez, “Jessica Minh Anh ile bu özel projede birlikte çalışmaktan son derece onur duyuyoruz.” dedi ve şöyle ekledi; “Onun Büyük Kanyon Köprüsü, Hudson Nehri, Londra Kulesi Köprüsü ve Tek Dünya Ticaret Merkezi gibi yerlerde gerçekleştirdiği ikonik sahnelemelerini yıllardır hayranlıkla izliyoruz. Mekanımızı Jessica’nın alışılmışın dışındaki podyumlarına eklemesi bizim için bir ayrıcalık.”  Uluslararası moda tasarımcıları, büyükelçiler, bakanlar, çeşitli endüstrilerdeki etki sahipleri ve uluslararası basın dahil olmak üzere Özel VIPler modanın güzelliğinin ve Paris’in tadını yeni bir ışık altında çıkaracaklar.

Fotoğraf: Jessica Minh Anh'ın Eyfel Kulesi'nde gerçekleştirdiği podyum yürüyüşlerinden kareler
Fotoğraf: Jessica Minh Anh’ın Eyfel Kulesi’nde gerçekleştirdiği podyum yürüyüşlerinden kareler

Enfes haute couture ve ileri teknoloji giyime hazır koleksiyonların yanı sıra, Jessica Minh Anh’ın olağanüstü saç tasarımları da atraksiyonun bir parçası. Onun uluslararası en yetenekli sanatçılar tarafından yaratılan mimari saç ürünleri, onun sıradışı vizyonunu tamamlayarak sayısız güzellik yayınını süslemiştir.

Geçtiğimiz Temmuz ayında, 10. Çığır açan prodüksiyonunu dünyanın ilk güneş enerjili podyumu ile damgalayan Jessica Minh Anh, Montblanc, Graff Diamonds, Paul Costelloe, Addy van den Krommenacker, Shiatzy Chen, Yumi Katsura, Tony Ward, ve Buccellati gibi en üst düzeydeki tasarımcılar ve lüks markalar ile çalışırken aynı zamanda Ziad Nakad ve Shilpa Reddy gibi yeni nesilin sıradışı yeteneklerini de destekledi.  Onun ikonik yerleri hakkında konuşurken Jessica, “Ben en muhteşem tasarımların, en iyi yerlerde, en yaratıcı podyum konseptleri kullanılarak vitrine çıkması gerektiğine inanıyorum. Bu zorlu ama aynı zamanda çok da ödüllendirici bir süreç.” dedi.

Gülnur Güneş kimdir?

Fotoğraf:  Gülnur Güneş (Kişisel sayfasından alınmıştır)
Fotoğraf: Gülnur Güneş (Kişisel sayfasından alınmıştır)

Ankara’da doğan Gülnur Güneş, İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler okurken, modaya olan ilgisini profesyonel bir alana taşımaya karar verir. Aynı anda İstanbul Moda Akademisi’ne başlar. Her iki taraftaki eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra, moda dünyasına kararlı bir giriş yapan Gülnur Güneş, Nişantaşı’nda ki şık butiğinde tasarımlarını moda severlerle buluşturuyor.

Gülnur Güneş’in tasarımlarında, ince elenen ve sık dokunan detaylar, kusursuz bir şekilde bütünü oluşturur. Bütün denildiğinde zihinde beliren kalıplardan öte, gerçek bir kimlik oluşturma fikri vardır; tasarımı anlatmaya gerek kalmadan, “O” kendini tanıtır. İyi giyinmenin bir sanat olduğunu düşünen, feminen ve romantik bir silüetin altını çizen, elegan bir kadın vardır karşımızda.60’ların yuvarlak hatlı, ince belli, özgür ruhlu, bağımsız, kum saatini andıran kadın silüetinden ilham alan Gülnur Güneş’in koleksiyonu, 2012- 2013 yılında “güç” kavramı üzerinde yükseliyor.

Gülnur Güneş, güç kavramını erkeklerle özdeşleştiren algıyı tam anlamıyla tersine çeviriyor. Feminen görüntüsünü sergilemekten çekinmeyen, zarafetin yanı sıra güç kavramını da üstlenmiş kadınlardan esinleniyor. Gülnur Güneş ile “kadın”, artık bir kalıbın içinde değil, kendi kimliğini özgürce ifade edebileceği sınırsız bir evrenin içinde, güçlü ve bir eşi daha yok…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.