Usta Oyuncu Yalçın Menteş Hayatını Kaybetti

“Tatlı Kaçıklar” dizisiyle herkes tarafından tanınır hale gelen Yalçın Menteş, Kadıköy’de özel hastanede tedavi gördüğü 12 günlük yoğun bakımın ardından hayatını kaybetti.

Solunum yetmezliği sebebiyle yoğun bakıma kaldırılan Menteş, alkol sorunu ve ağır şeker hastalığı sebebiyle 2013 yılında kangren olan bacağını kaybetmişti.


Yalçın Menteş Kimdir?

Yalçın Menteş, 1 Nisan 1960’ta İzmir Tire ‘de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimi İzmir’de tamamladı. İzmir’de liseyi bitirdikten sonra, tiyatroya, 1977 yılında Turgut Özakman’ın “Darılmaca Yok” adlı oyunuyla başladı. 1999 Yılında Star Tv’ de yayınlanan “Çarli” ve başrollerini Mehmet Ali Erbil ile paylaştığı “Tatlı Kaçıklar” adlı diziyle televizyon ekranlarında parlamıştır.

Yalçın Menteş Production Reklam Ajansı’nı kurdu. Bir ara İzmir’deki halasının yanında muhasebecilik yaptı. 1983’de İzmir’de 45 kişilik kadrosuyla bir cep tiyatrosu kurdu. 1987’de tiyatro çalışmalarını daha rahat olarak sürdürmek için İstanbul’a yerleşti. TRT’deki bazı programlara küçük güldürü bölümleri hazırlayan Yalçın Menteş, ATV’de yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisindeki Saffet rolüyle milyonların sevgilisi haline geldi.

1995’te “Dikkat Yalçın Menteş” adlı tek kişilik oyununu sahneledi. Türk Büyükleri Ansiklopedisi’nden etkilenen Yalçın Menteş, “100 Ünlü Yüz” adlı oyunuyla Türkiye gündemindeki kişileri sahneye taşıdı.

Ünlü oyuncu, 2012 yılında Akasya Durağı adlı televizyon dizisinde oynamıştı. Menteş, dizide hapisten yeni çıkmış Tuncay karakterini canlandırdı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.