Uzay Aracı Atlantis Son Uçuşunu Yapacak

 

Kennedy Uzay Merkezi’nde, Atlantis uzay aracının yanında, bulutların arasında beliren gökuşağı görülüyor. Cape Canaveral, 7 Temmuz, Florida. (Win McNamee/Getty Images)

NASA, Kennedy Uzay Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, uzay aracı Atlantis’in son uçuşu 8 Temmuz olarak planlanıyor. Yapılan hava tahminlerine göre, bir veya iki gün uçuşun ertleneme ihtimali bulunuyor.

NASA halka ilişkiler yetkilisi Amber Philman, öğleden sonra The Epoch Times’a yaptığı açıklamada, herşeyin orjinal programa göre devam edeceğini, bir değişiklik olmadığını bildirdi.

NASA yetkilileri Cuma günkü uçuş için umutlu. Yönetim takımından Mike Moses, şu ana kadar hava durumu haberleri dışında bir problem olmadığını belirtiyor.

Uzay aracı hava durumu yetkilisi Kathy Winters, Cuma, Cumartesi ve Pazar uçuş için olası günler olduğunu söylüyor. Cuma günü, yüzde 70 oranında yağmur ve gök gürültülü fırtına olabileceğini bildirirken, bu oranın Cumartesi yüzde 60, Pazar ise yüzde 40 oranında olacağını söylüyor. Havanın hergün daha iyiye doğru gittiğini de sözlerine ekliyor.

Kalkış, Florida saatine göre, Cuma günü 11:26 olarak planlanıyor.

Orjinal ingilizce metin

İlgili Haberler:

Uzay Aracı Leonardo Tarihsel Yolculuğunu Tamamladı

Türkiye’nin ilk Gözlem Uydusu RASAT Fırlatılıyor!

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.