Van’da şehit düşen askerler için askeri tören düzenlendi

Hakkari-Çukurca karayolunda düzenlenen terörist saldırı sonucu hayatlarını kaybeden Jandarma Binbaşı Yavuz Başayar, jandarma uzman çavuşlar Turan Kurt, Hakan Çil, Nazır Elitok, Erhan Ar, piyade uzman çavuş Samet Kılıç, Jandarma onbaşı Vedat Gülder ile jandarma er Serkan Altay’ın naaşları  Hakkari’de düzenlenen törenin ardından helikopterle Van Jandarma Pilot Yarbay Yusuf Turgut Kışlası Helikopter Filo Komutanlığı’na getirildi ve burada şehit askerler için tören düzenledi.

Törene, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Van Valisi Münir Karaloğlu, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Yıldırım Güvenç, AK Parti Van milletvekilleri Gülşen Orhan ve Mustafa Bilici, şehitlerin yakınları ile silah arkadaşlarının katıldığı törende konuşan Hakari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Levent Köse, yaşanan acının büyük olduğunu ifade ederek: ”Birlik ve beraberliğimizi, ülke bütünlüğünü hedef alan terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen mücadelede, bu uğurda fedekarca hizmet eden kahraman 9 silah arkadaşımızı, dün gerçekleşen hain bir eylem sonucu, kaybetmiş bulunuyoruz. Acımız çok büyük. Hüznümüz dağlar kadar. Ama boynumuzu bükmüyoruz. Bükmeyeceğiz. Kor ateş de olsa, hüznümüzü yüreğimize gömecek, gözyaşımızı içimize akıtacak, hainleri sevindirmeyeceğiz. Buradan çok net biçimde ifade ediyorum. Kazanamayacaklar. Hiç bir şey elde edemeyecekler. Kendi karanlıklarında eriyip gidecekler. Kendi bataklıklarında kuruyacak, kendi kanlarında boğulacaklardır. Yılgınlığa düşmedik, düşmeyeceğiz. Hiçbir zaman ümitsiz olmadık. Bundan sonra da olmayacağız. Hiçbir zaman teslim olmadık, teslim olmayacağız. Bizlere bu acıyı yaşatanlar, bilsinler ki bunun bedelini çok ağır biçimde ödeyeceklerdir.” dedi.

Tuğgeneral Köse’nin konuşmasının ardından dualar okundu. Tören sırasında fenalaşan şehit yakınlarına, sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Törenin bitmesinin ardından şehitlerin Türk Bayrağına sarılı naaşları, askerlerin omuzunda uçaklara taşındı.

Konu ile ilgili haberler

Hakkari Çukurcada hain pusu sonucu 8 şehit

Kandil’de hava harekatı yapıldı

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.