Vatandaşlar Anıtkabir’in Kapatılmasına Tepki Gösterdi

Epoch Times TR
Epoch Times TR

Bugün kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniye birçok vatandaşımız Anıtkabir’i ziyarete geldi.

Anıtkabir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla gerçekleştirilen törenin ardından vatandaşların ziyaretine açıldı.
Türkiye’nin 81 ilinden gelen genç yaşlı her yaştan insan, ellerinde Türk bayraklarıyla Anıtkabir’e akın etti. Mozoleyi ziyaret eden vatandaşlar, bu anları fotoğraflarla ölümsüzleştirmek için birbiriyle yarıştı.
Fakat Anıtkabir, bugün 09.00-16.00 saatleri ile 19.00-22.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açık olacak.  16.00-19.00 saatleri arasında ziyarete kapalı olarak Aziz Sancar’ın Nobel Ödülünü Anıtkabir Komutanlığına Teslim Töreni yapılacak.

Kapalı olan saatler içinde,  19 Mayıs’ı kutlamak için Anıtkabir’i ziyaret etmek için gelen halk ise Anıtkabir’in ziyarete kapalı olmasına tepki gösterdi. Tepkinin önemli bir sebebi ise, sadece Anıtkabir’in değil, çevre sokakların da kapatılmış olması. Bu nedenle buralarda oturanların evlerine gidemediği belirtiliyor.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.