Vederson’dan Eski Takımı Fenerbahçe’ye Gözdağı

BURSABursaspor’un Fenerbahçe’den transferi Gökçek Vederson, sarı-lacivertli ekibin zayıf noktalarını bulup onların üzerine giderek maçı kazanacaklarını söyledi. Bu maça ekstra bir motivasyonla çıkacağını belirten Vederson, eski takımına gol atmak istediğini kaydetti. Özlüce Tesisleri’nde genç futbolcu Anıl Sarak ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Vederson, Fenerbahçe maçına ekstra motivasyonla başlayacağını ifade eti. Bütün futbolcuların eski takımlarına karşı oynamak isteyeceğinin altını çizen Vederson, “Fenerbahçe büyük bir takım ona saygı duyuyoruz. Ama bizde Fenerbahçe karşısında yenilmezlik serimizi sürdürüp, yolumuza devam etmek istiyoruz. İnşallah her şey yolunda gidecek.” dedi.

 

FENERBAHÇE’NİN ZAYIF NOKTALARINDAN YARARLANACAĞIZ

Fenerbahçe’yi ve futbolcuları çok iyi tanımasına rağmen bu maçla ilgili arkadaşlarına çok iyi bir öneride bulunmayacağını dile getiren Vederson, şöyle konuştu;

“Çünkü futbol çok değişken bir oyun. Her maça ayrı bir konsantrasyon ve oyun anlayışla çıkmamız gerekiyor. Onların zayıf noktalarını bulup onların üzerine gidip, maçı kazanmaya çalışacağız.”

 

GOL ATARSAM, FENERBAHÇE TARAFTARLARINI İNCİTMEDEN SEVİNECEĞİM

Bir gazetecinin, ‘Fenerbahçe’de gol atınca yengeç dansı yapıyordunuz, bu sefer gol atarsa, nasıl bir sevinç gösterisi yapacaksın?’ sorusuna ise Vederson, şu yanıtı verdi;

“Öncelikle gol atmamız gerekiyor. Gol atarsam, takıma da saygı duyarak, çünkü çok uzun yıllar geçirdim, fazla zedelemeyecek şekilde en iyi şekilde kutlamak istiyorum.”

 

İLK ÜÇE OYNARIZ SANIYORDUM

Vederson, sezon başında Buraspor’un iyi bir performans sergileyeceğini tahmin ettiklerini belirterek, gelinen noktayı şöyle açıkladı;

“İyi bir takımımız var. Ben sezon başında, Bursaspor’un ilk üçe girmesi için çabalayacağımıza inanıyordum. Ama şimdi lider olarak devam ediyoruz. Şampiyonlar liginde maçlarımız başarısız geçti ama inşallah düzelecek.”

 

BÜYÜK TAKIMLARLA PUAN FARKIMIZI KORUMAMIZ LAZIM

Bir gazetecinin, ‘Ligin ilk 3 sırasında Anadolu takımları var. Büyük diye nitelendirilen takımlar alt sıralardalar. Bu sene şampiyonluk yarışını nasıl değerlendiriyorsun?’ sorusuna ise Vederson, “Şuanda tabi ki şampiyonluk için çok erken. İlk üç sırada Anadolu takımları var ama önümüzde de çok uzun bir maraton var. Biz liderliğimizi koruyup, aramızdaki puan farkını da sürdürmeliyiz. Yapmamız gereken tek şey, bu galibiyet serisini devam ettirip, büyük takımlarla puan farkımızı korumak.” cevabını verdi.

 

HOCAMIZIN BİR BİLDİĞİ VARDIR

Genç futbolcu Anıl Sarak ise, bu hafta çok önemli bir maça çıkacaklarının altını çizerek, “Çok iyi hazırlanmamız gerekiyor. Sonuçta rakibimiz Fenerbahçe. Biz ise şuan ligin şampiyonuyuz ve ligin lideriyiz. Takımımızda eksiklikler yok. Ağabeylerimiz çok iyi. Bize karşı da iyiler. Ben de genç futbolcu olarak elinden geldiğince çalışıyorum. Sabırla, performansımızı göstermeye çalışıyoruz.” dedi.

Genç futbolcu, geçtiğimiz haftalarda Ertuğrul Sağlam tarafından kadro dışı bırakılan genç oyuncular Eren ve Muhammed’in durumu ile ilgili bir soruya ise, “Eren ve Muhammed’in durumuna ben fazla karışamam. Hocamızın bir bildiği var diye düşünüyorum. Biz gençler olarak şuan sadece onun istediklerini yapmamız gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu. 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.