Viyana’da ‘Uluslararası Basında Ortadoğu’da Barış’ Sempozyumu

Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Birleşmiş Milletler (BM) ofisinde “Uluslararası basında Ortadoğu’da barış” sempozyumu düzenlendi.

BM Viyana Ofisi ve Bruno Kreisky Uluslararası Diyalog Formu tarafından organize edilen ve iki gün boyunca sürecek sempozyuma İsrail ve Filistinli basın mensuplarının yanı sıra çok sayıda akademisyen ve kanaat önderi katılarak, işgalin 50’inci yılında İsrail – Filistin sorununu ele alacak.

Birleşmiş Milletler Küresel İletişim Genel Sekreter Yardımcısı Alison Smale sempozyumda yaptığı konuşmada, “Sempozyumun ana amacı, İsrail ve Filistinli tarafları arasında diyalog ve anlayışın arttırılarak güçlendirilmesi. Her yıl düzenlenen seminerlerle Filistin – İsrail sorununun çözülmediğini hatırlatıyoruz. Medya hem sorunun hem de çözümün bir parçası olabilir. Bu nedenle bu sempozyum çok önemli” dedi.

Bruno Kreisky Uluslararası Diyalog Forumu Genel Sekreteri Gertraud Boread’olmo ise, “Bu çalışmanın bir parçası olmaktan mutluluk duydum. Avusturya’nın eski Başbakanı Bruno Kresky, Viyana’nın uluslararası siyasette etkin bir yere sahip olması için büyük çapa sarf etmiştir. Viyana’da Uluslararası sorunların konuşulması ve çözüm yollarının aranması onun için çok önemliydi. Bununla beraber Filistin halkının sesini dünyaya duyurabilmesi için olanaklar sunmuştur” diye konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.