Vladimir Putin: Rusya’ya Gözdağı Vermeye Çalışıyorlar, Boşuna Uğraşıyorlar – Bizi Sindiremeyecekler

Vladimir Putin (Fotoğraf: Alexander Aksakov /GettyImages)
Vladimir Putin (Fotoğraf: Alexander Aksakov /GettyImages)

Moskova’da bir sergiyi ziyaret eden Vladimir Putin, “Rusya’yı sindirme çalışmaları sonuç vermeyecek” dedi.

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın en eski şehirlerinden biri olan Derbent Şehrindeki bir sergi ziyaretinde, Rusya’yı sindirme girişimlerinin boşuna olduğunu söyledi

Vladimir Putin, Dağıstan’da bilim adamları, sanatçılar, din adamları ve kamu görevlileri ile bir araya geldiği bir toplantı sonrasında Sputniknews haber ajansı ile yaptığı söyleyişi de “Şimdiye kadar, bir bütün olan Rusya’yı ve Rus halkını korkutmaya çalışan hiç kimse başarılı olamamıştır, özellikle Dağıstan halkından bahsetmiyorum bile… Bizim Suriye’deki asıl hedefimiz terörü bitirmek” mesajını verdi.

Putin, Rusya’nın tüm güçleriyle Suriye’deki terörle mücadele için işbirliğine hazır olduğunu vurguladı ve hangi dinden veya milletten olursa olsun, terörle mücadele eden herkesle işbirliği yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Şuanda Rusya Suriye’de IŞİD’e karşı hava saldırıları gerçekleştiriyor. Rusya Federasyonu, Suriye Hükümeti ile işbirliği içinde ve ABD Başkanı Barack Obama’da Putin ile işbirliği yapmayı kabul etti, fakat ABD istihbarat örgütleri hala bu işbirliğine karşı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.