Yaralı Pilot Tedavi Altında

Giresun’un Alucra ilçesi yakınlarında askeri helikopterin düşmesi sonucu yaralanan askerlerden Pilot Üsteğmen Yüksel Kandemir, helikopterle getirildiği Sivas’ta tedavi altına alındı.

1707388
Fotoğraf:İHA

Giresun’un Alucra ilçesinde askeri personel taşıyan helikopterin düşmesi sonucu yaralananlar arasında yer alan Pilot Üsteğmen Yüksel Kandemir, olay yerinden kalkan helikopter ile Sivas’a getirildi. Sivas Jandarma İl Komutanlığı bahçesine indirilen yaralı pilot Kandemir buradan ambulansla Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne getirilerek acil serviste tedaviye alındı. Sivas Valisi Davut Gül, İl Jandarma Komutanı Bektaş Aslan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Faruk Kocacık hastaneye gelerek yaralı pilotun durumu hakkında bilgi aldı. Hastanede ameliyata alınan pilotun hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Yaralı pilotun durumu hakkında açıklama yapan Sivas Valisi Davut Gül, “Bu üzücü hadisede bize bir kişi geldi. Şu anda ameliyata alındı. Üsteğmenimizin durumu iyi. Ameliyat sonucunda bizlere de bilgi verilecek. Şehitlerimiz için Allah’tan rahmet diliyoruz. Üzücü bir olay. Sivas’a sevk edilen sadece bir kişi var. Şu an itibariyle buraya sevk edilen bir başka yaralı yok. Ama gelirse rektör beyin talimatıyla hastane bütün ekibiyle hazır. Ama şu an itibariyle bize geleceği belirtilen her hangi bir kimse yok” dedi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.