Yarından İtibaren Yağışlı ve Soğuk Hava Etkili Olacak

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre ülkenin doğu kısmında bu gün görülecek yağışlara, bu geceden itibaren yurdun batı kesimleri de  Orta Akdeniz’den gelen yağışlı hava ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek.

Tahminlere göre, yarın Marmara, Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Samsun, Amasya ve Çorum çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar; Marmara’nın güney ve doğusu, Kıyı Ege ile Zonguldak, Bartın, Düzce ve Bolu çevrelerinde kuvvetli olacak.

Yağışlar Salı günü de tüm ülkede aralıklarla devam edecek.Güney ve İç Ege’de Batı ve Orta Akdeniz kıyıları ile Burdur, Eskişehir ve Bolu çevrelerinde etkisini artıracak.Yağışların önümüzdeki hafta sonuna kadar güney, iç ve doğu kesimlerde aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları; yarın Marmara ve Batı Karadeniz’de 10 ve 11 Nisan günleri ise kuzey ve iç bölgelerde 6-10 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.