Yeni Zelanda Rotorua’da tekrar UFO Görüldü

Bu sene, Yeni Zelanda’nın kuzey adasındaki Rotorua’da seri halde UFO görülmüş ve bunlar YouTube’da yayınlanmıştı.

Son UFO görüntüsü ise, 2 Haziran’da akşamı saat  21:30 sıralarında, bir kişinin çiftliğinde araba kullanırken havada tuhaf bir ışık görmesi oldu. Biraz daha yaklaştığında ışığın, sarı, pembe ve mor şeklinde olduğunu gördü. Obje aynı zamanda düz ve bazen de yuvarlak oluyordu. O sırada Daily Post gazetesine açıklama yapan Rotorua Astronomi Kurumu’ndan Brian Hurren, herşeyin bir açıklaması olabileceğini, belki de keşfedilmeyen bir yıldız olabileceğini söylemişti. Aynı zamanda, Yeni Zelanda’da çok nadir bulunmasına rağmen gaz topu olabileceğini de eklemişti.

Bu olay üzerine, Rotorua’nın yerlisi Andrea Colledge, Daily post ile kontak kurarak, bu sene başında çekilmiş UFO videolarını paylaştı. Colledge, daha başka birçoğunu gördüğünü, fakat sadece iki tanesini videoya kaydettiğini söylerek, görüntülerdeki ışığın uydu olması için fazla alçakta olduğunu söyledi.

Christchurch’de yaşayan diğer bir kişi ise, gazateye yaptığı açıklamada, Haziran’da görülen UFO’nun, aslında Endeavour Uzay Mekiği olduğunu, beliren görüntünün Florida’ya doğru yol alırken, dünya atmosferine tekrar giriş yaptığı sırada oluşan alev olduğunu söyledi.

Orjinal ingilizce metin

İlgili Haberler:

Kudüs’ün üzerinden UFO mu Geçti?

Sibirya’da Bulunan Uzaylı Cesedi Gerçek mi?

 

Yoruma kapalı.