Yıldırım Gürses, Usta Sanatçıların Katıldığı Konserle Anıldı

 

BURSA –

Bursa’da bu sene 49.’su düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali kapsamında Türk Sanat Müziği’nin ünlü yorumcularından Yıldırım Gürses anıldı. Gecede, Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesleri Nalan Altınörs, Yıldırım Bekçi, Umut Akyürek ve Bekir Ünlüataer sahne aldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından ’49. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen ‘Yıldırım Gürses’i Anma Gecesi’, ünlü bestekarın bir birinden güzel şarkılarıyla renklendi. Türk Sanat Müziği’nin sevilen sesleri Altınörs, Akyürek, Bekçi ve Ünlüataer, konserin başında ‘Affetmem Asla Seni’ ve ‘Aşkın Bahardı’ adlı şarkıları birlikte seslendirdi. Sanatçılar daha sonra solo performanslarını sergiledi.

Şarkısıyla terörü kınayan Altınörs, “Bugün yine 11 evladımızı teröre kurban verdik. Yine anaların babaların yüreğine ateş düştü, ocaklara ateş düştü. Herşeye rağmen hayat devam ediyor ama hayat artık çok daha zor devam etmeye başladı. Bitsin bu acılar. Ben de hepimiz gibi terörü lanetliyorum.” dedi.

Şarkısını tüm şehitlere ve Türk askerlerine armağan eden Altınörs’ü, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran yaklaşık 2 bin kişi ayakta alkışladı.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.