Yoğun Kar Yağışı Doğu’da Hayatı Zorlaştırıyor

Erzurum’da uçuruma yuvarlanan otomobil uzun uğraşlardan sonra çıkarıldı

Doğu Anadolu Bölgesi’nde dün gece saatleri itibariyle etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilemeye başlarken, trafik kazalarını da beraberinde getirdi. 

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki illerden Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı illerinde kar yağışı etkili oldu. Kent merkezleri beyaz örtüyle kaplanırken, kar kalınlıkları Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 25, Bayraktepe Kayak Merkezi ve Palandöken’de 30 santimetreye ulaştı. Bölgede etkili olan kar yağışı, ulaşımı da olumsuz etkiledi. Erzurum-Çat karayolunda 4 TIR ile bir minibüs, kayarak yoldan çıktı. Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yardımıyla araçlar kurtarıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı 150 personel, 6 ekip halinde kent merkezinde karla mücadele çalışması başlattı.

Bu arada, bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları Ardahan’da eksi 2, Kars’ta eksi 1, Erzurum ve Ağrı’da 0, Erzincan’da 2 ve Iğdır’da 3 derece olarak ölçüldü.

Kar yağışıyla birlikte trafik kazalarında da artış yaşanırken, Erzurum-Pasinler karayolunda bir otomobil yaklaşık 50 metrelik uçuruma yuvarlandı. Kaza sonrası otomobil içerisinde birinin olup olmadığını öğrenmek için yoldan geçen çekici sürücüsü halatla aşağı inerek otomobilin içerisini kontrol etti. Hurdaya dönen otomobil, trafik polisleri ve çekici sürücüsünün uzun uğraşları sonucu uçurumdan çıkarıldı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.