Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle İstanbul’da Hayat Felç Oldu

İstanbullar kardan ve buzlanmadan dolayı gece zor anlar yaşadılar
İstanbullar kardan ve buzlanmadan dolayı gece zor anlar yaşadılar

Yoğun kar yağışı İstanbul’da hayatı felç eti. Uçak seferleri iptal edildi, TEM otoyolu buz pistine döndü ve okullar tatil oldu.

İstanbul’da gecenin ilerleyen saatlerinde bazı ilçelerde kar yağışı arttı ve yollarda buzlanma meydana geldi. Kağıthane TEM otoyolunda buzlanma sonucu araçlar zor anlar yaşadı.

Buzlanma sonucu meydana gelen bir kaza sonucu, kazaya kayarak gelen bir Tır’ın yaklaşması panik yarattı. Kazazede bayanın panik atak olması sonucu olay hastanede son buldu. Kazazede ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yollar daha sonra ekipler tarafından tuzlandı.

Bugün Okullar Tatil Oldu

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter hesabından gönderdiği mesajda, okulların salı günü tatil edildiğini açıkladı. Mutlu “Meterolojik uyarı, buzlanma riskinin yüksek olduğunu ve kar yağışının yoğun olduğunu gösteriyor. O nedenle salı günü ana, ilk ve orta okulları ve liseleri tatil ettik” dedi.

Mutlu ayrıca “Sevgili gençler, öğrenciler 1 günlük tatili ders çalışarak, sınavlarınıza daha çok çalışarak değerlendireceğinize inanıyorum” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.