Yüksekova’da Doktorlar Hem Güldü Hem Güldürdü

HAKKARİHakkâri’nin Yüksekova ilçesinde doktorlar sergiledikleri tiyatro oyunu ile hem güldü hem güldürdü. Yüksekova Devlet Hastanesi’nde çalışan doktorlar, kısa zamanda kurdukları ‘Grup Serçavan’ tiyatro grubu ile hastanelerde yaşanan komik olayları, hasta yakınları ile yaşanan vakaları sahneledi.

Yüksekova Merkez Yatılı Bölge İlköğretim Okulu (YİBO) konferans salonunda düzenlenen tiyatroya, Yüksekova İlçe Kaymakamı Üzeyir Aziz Özeren, Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Özmen, Yüksekova Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Özgür Er, Yüksekova Topçu Albay Erol Özkan ve Can Özkıran, Yüksekova İlçe Jandarma Komutanı Turan Bilican, ilçede görev yapan doktorlar, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Tiyatro Grup Başkanı Uzm. Dr. Serkan Besli, yaptığı açıklamada, “Yüksekova Devlet Hastanesi çalışanları olarak ilk kez bir tiyatro grubu kurduk, grubun ismini de yörede herkesin kullandığı, özellikle bölgede Kürtçe bilmeyen doktorların hastalarına karşı sıcak yaklaşmak adına söylediği ‘gözüm üstüne’ cümlesinin Kürtçe karşılığı olan “Grup Serçavan” ismini verdik.” dedi.

Uzm. Dr. Besli, çok kısa sürede kurdukları tiyatro grubu ile hem vatandaşları hem yörede görev yapan memurlara sosyal aktivite ortamı sağladıklarını söyledi. Besli, hastanede yaşanan komik olayları, hasta yakınları ile yaşanan vakaları sahneye taşıdıklarını ifade etti.

Uzm. Dr. Besli, “Bu oyunu sahnelemedeki amacımız, hem Yüksekova halkını neşelendirmek hem de hasta ve hasta yakınlarına biraz olsun moral vermekti. Burada herkesin morale, motivasyona ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. En hafif hastalıkta, hastanın morali bozuluyor biz de moralleri düzeltmek için bu aktiviteyi gerçekleştirdik.” diye konuştu.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.