Yunanistan: Shen Yun Gösterisi Atina’daki Seyircileri Duygulandırdı

Shen Yun Atina’da Ayakta Alkışlandı

Gösteri bitince, seyirciler ayakta sanatçıları alkışladılar

3 Haziran 2010 akşamı saat 9:00’da, Amerika merkezli Shen Yun Gösteri Sanatları grubunun Yunanistan’ın başkenti Atina’daki ilk gösterisi düzenlendi. Sahnedeki perdenin açılması ile cennetin eşsiz ve görkemli görüntüsü aniden bütün seyircilerin dikkatini çekti. Shen Yun Gösterisi, saf merhamet ve güzelliği sanat yoluyla seyircileri cennetten insan dünyasına, 5 bin yıla sahip Çin topraklarını güneyden kuzeye doğru bir seyahate çıkardı ve onlara Çin’in antik ve Tanrı’dan kaynaklı kültürünü sundu.

Antik kültürün başkenti Atina, Batı kültüründeki derin etkisinden dolayı Batı medeniyetinin beşiği olarak adlandırılır. Shen Yun Gösterisi bu antik başkentteki seyircilere heyecan getirdi. İki buçuk saat süren gösteri sırasında, Badminton Tiyatrosunda sık sık alkışlar yükseldi ve seyirciler sıcak alkışlarla sanatçılara içtenlikle sevgilerini ve teşekkürlerini gösterdiler.

Seyirciler, Shen Yun’un sanatçılarının harika gösterisi karşısında derinden etkilenip kendilerini gösteriye kaptrdılar

Sunucular, seyircilere canlı orkestra ve şefi Bay Chen Ru-tang’ı tanıttığında, birçok kişi kalkıp yaklaşık 1 dakika boyunca sanatçıları alkışladı. Birçok kişi arkadaşına ve akrabasına ertesi günkü gösteriye gelmeleri için ha

ber vereceklerini söyledi. Bazıları eğer Shen Yun gelecek sene tekrar Atina’ya gelirse, mutlaka yeniden gelip seyredeceklerini ifade etti.

Atina’ya bağlı Byron İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı: “Shen Yun gösterisi bilgelik dolu”

Atina’nın Byron İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Bayan Irene Papageorgiou

Atinan’ın Byron İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Bayan Irene Papageorgiou, “Shen Yun gösterisi bilgelik doluydu! Bu güzel gösteri bende çok derin bir iz bıraktı, renkler harikaydı, müzikler ve olağanüstü dansçılar…”

Gösteriyi seyrettikten sonra, Bayan Papageorgiou’nun Çin’e bile gitmek istedi, “Ben gerçekten Çin’e gitmek istiyorum, çünkü Çin’de bu oyuncuları göreceğim ve bu müzikleri dinleyeceğim.”

“Ben arkadaşlarıma ve meslektaşlarıma bu eşsiz gösteriyi mutlaka kaçırmamaları için haber vereceğim.” dedi.

 

 

Televizyon kanalının halkla ilişkiler müdürü: “Hakiki Çin geleneksel kültürü”

Atina’daki Yıldız Televizyon kanalının halkla ilişkiler müdürü Bayan Lola Daefa, “Yunanistan’daki herkes gerçekten Çin geleneksel kültürüne ait bir gösteri bekliyor, Çin’i tanımak, Çin’deki efsaneleri öğrenmek ve Çin’in toprağını görmek istiyordu. Bugünkü gösteri onların bu isteklerini yerine getirdi ve seyircilere hakiki Çin kültürünü sundu.” dedi.

.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.