Yunus Akgül: Türkiye Çok Güzel Bir Organizasyon Düzenliyor

İSTANBULGençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın İstanbul ayağıyla ilgili açıklamalarda bulundu.Şampiyonada ilk turun geride kalmasının ardından Eleme Turu karşılaşmalarını izlemek için İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’na gelen Yunus Akgül, ülkemizin ev sahipliği yaptığı bu önemli organizasyonla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Şampiyonada ilk tur heyecanının sona erdiğini belirten Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, ”Bu değerli organizasyonda şimdi telafisi olmayan maçlar oynanacak. Kaybeden takımın madalya şansı kalmayacak. Bizleri İstanbul’da çok çekişmeli ve güzel karşılaşmalar bekliyor. Eleme Turu’nda kaybeden takım evine gidecek. İlk maçta Hırvatistan ile Sırbistan arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Bugün oynanan iki maçta çok kaliteli takımları izledik. Heyecan verici anlara sahne olan bu şampiyonanın Türkiye’de düzenlenmesi bizleri çok gururlandırıyor” dedi. A Milli Takım’ın yarın Fransa ile oynacağı karşılaşmayla ilgili olarak da görüşlerini dile getiren Yunus Akgül, şunları söyledi:

“Çeyrek finale kalmak adına yarın Fransa ile zorlu bir maça çıkacağız. Millilerimiz Ankara’da oynadığı 5 karşılaşmayı da kazanarak ne kadar güçlü bir takım olduğunu gösterdi. Ben Ay-Yıldızlılarımızın aynı başarıyı Fransa karşısında da göstereceğine inanıyorum. Organizasyon olarak gerçekten her şey çok güzel gidiyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri’de oynanan bütün karşılaşmalarda görev alan herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten hiç bir sorun yaşamadan güzel bir organizasyon düzenliyoruz. Şimdi tüm Dünya’nın gözü İstanbul’da olacak. Bizleri burada çok güzel maçlar bekliyor. Umarım Millerimiz bu güzel seyirci desteğiyle sonuna kadar gider ve finale yükselir.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.