Yürüyen Merdivene Tersten Binen Vatandaş Kolunu Kaptırdı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Alkol aldıktan sonra evine gitmeye çalışan Sadık Alper (53) yürüyen merdivenlere tersten binmesi sonucu hareket halindeki merdivene kolunu kaptırdı.

Akılalmaz kaza, gece saatlerinde dolmuş duraklarının bulunduğu üst geçitte meydana geldi. Alkol alan Sadık Alper, evine gitmek için yürüyen merdiveni kullanmak istedi. Ancak yürüyen merdivene tersten binen vatandaş dengesini kaybederek merdivenlerin üzerine düştü.

Ters hareket eden merdivenlere sağ kolunu kaptırarak sıkıştıran vatandaşın acılar içindeki feryadını duyan taksi durağındaki şoförler yardımına koştu.

Durdurma düğmesine bastıkları merdivenin hareket etmesini engelleyen şoförler, daha sonra itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla Alper’in kanlar içinde kalan ve dirsek altından kopma noktasına gelen kolu sıkıştığı yerden kurtarıldı. Sedyeye konulduktan sonra ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Sadık Alper’in kolunu dirsek altından kaybetme tehlikesinin olduğu belirtildi.

Kaynak: İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.