Zonguldak’taki Çaycuma Köprüsü Çöktü, Filyos Çayı’na Düşen Minibüsteki 11 Kişi Kayıp

Çaycuma Köprüsü Çöktü, Filyos Çayı’na Düşen Minibüsteki 11 Kişi Kayıp

Çaycuma Köprüsünün çöken kısmı-Milliyet

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi girişinde bulunan Filyos Çayı üzerindeki Çaycuma Köprüsü’nün bir kısmının çökmesi sonucu düşen otomobildeki 2 kişi kendi imkanlarıyla kurtulurken,düşen bir  minibüs ve içindeki 11 yolcu kayıp.

 Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Filyos Çayı’na düşen minibüs ve içerisindeki 11 kişinin kayıp olduğunu açıkladı. Çaya düştüğü tahmin edilen minibüste Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen’in babası ve yeğeninin de bulunduğu öğrenildi.

1951 yılında Çaycuma ilçesinin girişine yaptırılan970 metreuzunluğundaki Çaycuma Köprüsü’nün 100 metrelik kısmı saat 16.00 sıralarında büyük bir gürültüyle çöktüğü öğrenildi. Bu sırada köprü üzerinde bulunan otomobil çöken kısımla birlikte Filyos çayına düştü. Otomobil sürücüsü Suat Özcan ve yanındaki Seyfi Şener kendi imkanlarıyla araçtan çıkıp, yüzerek kurtuldular.

Görgü tanıklarının ifadesine göre olay sırasında bir motosiklet ve minibüsün Filyos çayına düştüğü öğrenildi. İl Afet ve Acil Durum Ekipleri halatlarla inerek çayda inceleme yaptılar. Su seviyesinin yüksek olması nedeniyle çayın tabanına bakamadılar. Köprünün çöken kısmının vinçle kaldırılması için çalışma başlatıldı.

Olayın duyulması üzerine ilçe halkı olay yerine koştu. İlçeden Yolgeçen Köyü’ne yolcu taşıyan minibüsten haber alınamaması üzerine minibüste yakınları bulunanlar büyük üzüntü yaşadı. Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen’in babası ve yeğenin de minibüsteki kayıp yolcuların arasında bulunduğu öğrenildi.(Hürriyet Gazetesi)

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.