Zuckerberg Ailesinden 400 Milyon Dolarlık Bağış

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, 3 Kasım’da gerçekleşecek ABD başkanlık seçiminin alt yapısı ve seçim görevlileri için 400 milyon dolar bağış yapacaklarını açıkladı.

ABD seçim süreci için 300 milyon dolar bağış yapan Zuckerberg ve Chan çifti, 100 milyon dolar ek bağış yapacaklarını açıkladı.

Reuters’ın aktardığına göre, Facebook’tan açıklama yapan Zuckerberg, “Seçim görevlilerine destek ve seçim altyapısı için beklediğimizden daha çok yanıt aldık bu nedenle Teknoloji ve Yurttaş Hayatı Merkezi için 100 milyon dolar daha bağış yapacağız. Şu ana kadar 2 bin 100 seçim görevlisi destek için merkeze başvuruda bulundu” dedi.

Zuckerberg’ün bağış yaptığı sivil toplum kuruluşu, amacını “Daha bilgili ve kavranmış bir demokrasi için çalışmak ve ABD seçimlerini modernleştirmeye yardım etmek” olarak tanımlıyor. 

Zuckerberg, seçim sürecine destek için bağış yaparken kurucusu olduğu Facebook ise platformdaki yanlış bilgiler ve seçim öncesi algı kampanyaları nedeniyle soruşturma altında. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.