89 Yaşında Baba Oldu; Guinnes’e Girecek

MOSKOVA– Rusya’nın güneyindeki Krasnadar bölgesinde Armais Nazarov isimli 89 yaşındaki ihtiyar baba oldu. Nazarov’un ‘en yaşlı baba’ sıfatı ile Guinness rekorlar kitabına girmesi bekleniyor.

2. Dünya Savaşı gazisi Nazarov ve ikinci eşi Yevgeniya’nın doğan erkek bebeğine Artyom ismi verildi.

Sevincini dünya ile paylaşmak için Guinness rekorlar kitabına girmek isteğini söyleyen ihtiyar baba, dünyanın en yaşı babası olduğuna inanıyor.

15 yıl önce 48 yıl birlikte yaşadığı eşini kaybeden Nazarov, ilk eşinden 62 yaşında bir oğlu ve 57 yaşında bir de kızı var. 75 yaşında iken 14 yıl önce 22 yaşındaki Yevgeniya ile evlenen Armais Nazarov’un 12 yaşında bir kız çocuğu var. Nazarov, müstakbel eşinin ilk çocuğuna hamile olduğunu haber verdiği zaman çok korktuğunu anlatıyor. Kendisinin ihtiyar olduğunu ve çocuğun büyümesine destek olamayacağını eşine ifade ettiğini kaydeden Nazarov, eşinin kendisine “Ben gencim. Korkma, ben büyütürüm” tesellisinde bulunduğunu söylüyor. Nazarovlar doğan ilk kız çocuklarına vefat eden eşi ‘Venera’ ismini vermiş.

Krasnadar bölgesinin Armavir kasabasında yaşayan Nazarov’a yerel makamlar hem gazi hem de iki çocuk sahibi olması nedeniyle yeni ve büyük daire hediye etti.

Kendisinden önceki diğer aile fertlerinin de uzun yıllar yaşadığını anlatan Nazarov, eşi Yevgeniya, kızları Venera ve yeni doğan Artyom ile birlikte 101. doğum gününü kutlamayı planlıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.