9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Türk siyaset tarihinde önemli bir yeri olan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için TBMM’de tören düzenlendi.

GÜVEN HASTANESİ’NDEN GÜNİZ SOKAK’TAKİ EVİNE DOĞRU HAREKET ETTİ

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in naaşı hayatını kaybettiği Güven Hastanesi’nden Güniz Sokak’taki evine doğru hareket etti. Demirel için Güniz Sokak’taki evinde tören yapılacak. Demirel için daha sonra TBMM’de Devlet Töreni düzenlenecek.

NAAŞI GÜNİZ SOKAK’TAN TBMM’YE HAREKET ETTİ

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in naaşı Güniz Sokak’taki törenin ardından TBMM’ye hareket etti.

Güniz Sokak’ta Demirel için düzenlenen törenin ardından komşularından ‘Helallik’ istendi. Demirel’in naaşı devlet töreninin düzenleneceği TBMM’ye doğru harekete geçti.

TBMM’DE TÖREN DÜZENLENDİ

Güniz Sokak’ta düzenlenen törenin ardından Demirel’in naaşı TBMM’ye getirildi. Burada Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı tarafından bir devlet töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, bakanlar, kuvvet komutanları, yabancı devlet adamları katılıyor.

Demirel, Cuma Namazı’nın ardından Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Isparta’ya götürülecek.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.